A mélyben

A mélyben

The Tank

Amikor Ben és felesége, Jules megörökölnek egy elhagyatott tengerparti birtokot, először megdöbbennek a hozzá tartozó lenyűgöző privát öböl és strand láttán. Ez a boldogság azonban csak rövid ideig tart, miután felfedeznek egy szokatlan dolgot is a birtokukon, amelyet közel 40 éven… Több

Rendező: Scott Walker
Forgatókönyvíró: Scott Walker
Zene: Max Aruj
Premier (HU): 2023.07.20.
Forgalmazó: ADS Service

2024.01.10 Kóborló

Egy szörnyfilm 2023-ból? Jöhet!

Nézelődve a 2023-as év horrorfilmes felhozatalában, észrevettem, hogy igencsak kevés olyan horror érkezett az elmúlt évben, amely egyértelműen az úgynevezett szörnyfilm zsánerét erősítené. Pedig egyáltalán nem zárt egy rossz évet a horror műfaja a 20... Teljes kritika

2023.04.27 kabel

Nulla kreativitás

Miért készült ez a film? Hogy az összes horrorklisét el tudják sütni egyszerre egy olyan sztorihoz, aminek még lezárása sincs? Fel nem tudom fogni, hogy tudott ennyire kevés erőfeszítést beletenni ebbe a filmbe a stáb. Minden történeti elem a legunalmasabb vagy legbugyutább irányba megy. Karaktereink nem érdekesek, az ijesztések nagy részét nem is látjuk, mert a rendező vagy homályos víz alatti, vagy szuperközeli jeleneteket vett fel. A szörny mozgása totál bábanimációra emlékeztet, így aztán nehéz komolyan venni, nem mintha a főszereplőink észlények lennének. A csávónk nagy ötlete például az volt, hogy épít egy bombát, amit bevisz a szörny búvóhelyére, ahelyett, hogy családjával elfutna. Női főszereplőnk eggyel kompetensebb, őt kisállatboltosnak mutatta be a film, ami aztán szépen elfelejtődött a végére. Nincs semmilyen izgalmas fordulat, vagy drámai elem, ami érdekessé vagy akárcsak egy picit is izgalmassá tenné a szörnyeket. Ez a film a horrorfilmek fehér zaja.

2023.05.22 Eastern79

Szörnyen unalmas szörnyek

Az Alien óta sokan úgy gondolják, hogy ha egy szörny fekete, nyálkás és rémisztő fogai vannak, attól már rögtön félelmetes. Az óriás szalamandrák ötlete nem rossz, minden más viszont az. A szereplők debil ötletein csak a klisék tesznek túl; ódon, nyikorgó ház, rejtélyes szörnyek, a család furcsa sztorija és a többi. A monszták furcsamód szem nélkül is kiválóan törtek be házba, gépjárműbe; igaz, mi a francnak húzná fel bárki is az ablakot, mikor mindenhol hemzsegnek az óriáshüllők. A tempó csigalassú, az első egy órában gyakorlatilag nem történik semmi, ami igen, az se lényeges, ami mégis, azt meg elnyomja a padló nyikorgása. Ezt tényleg csak akkor nézd meg, ha van majdnem két órád, amit feltétlen el szeretnél pazarolni az életedből.

2023.07.29 stevepisti

Csak megerősíteni tudom a korábban véleményezőket, béna szörnyek, klisék klisék hátán. Semmi eredetiség, semmi új, kár érte!

2023.07.09 Critic

Unalom, szörnyekkel

Unalmas, de szörnyekkel egybekötve. Érdekes kombináció. Meglepett, ami mondjuk már önmagában is pozitív lehetne, ha felmutatna valamit. De nem.

A film 5 612 415 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 756 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmvégi stáblista közt kapunk egy extra jelenetet még a filmhez.Szerző: Kóborló

A film forgatása mindössze 25 napig tartott.Szerző: Kóborló

A filmet Új-Zélandon akarták leforgatni, de közvetlenül a forgatás megkezdése előtt a Covid-járvány miatt Új-Zéland teljesen lezárta a határait a beutazók előtt, emiatt pedig közel öt teljes hónappal el kellett halasztani a forgatások megkezdését.Szerző: Kóborló

A filmben látható szörnyjelmezt kimondottan Regina Hegemann színésznőre alakították ki, aki szerint nagyon nehéz volt benne mozognia. Szerző: Kóborló

(2023. 07. 27.)
A mélyben a valaha szebb napokat is látott creature feature, azaz valamilyen szörnyet középpontba emelő horrorfilmek kortárs felmelegítése. Ott van benne a csírája egy szórakoztatóbb, emlékezetesebb filmnek is. De sajnos számos bumfordi és érezhetően kompromisszumos megoldása meggátolja a törekvéseit. Több