Érdekes és kissé szürreális a film alaptörténete: adott egy titkos szervezet, mely összegyűjti a velük ellentétes politikai nézeteket valló bloggereket és más véleményformálókat, majd Vadászatot rendez a meggyilkolásukra. A Vadászaton résztvevők teljesen átlagosnak tűnő polgárok: menedzserek, üzletemberek, nyugdíjasok és értelmiségiek, akik ilyen módon élik ki sok éve felgyülemlő neurózisukat és frusztrációjukat.
A Vadászat helyszíne egy eldugott európai terület: egy balkáni erdős régió. Egy hibát azért elkövetnek: az egyik kiszemelt áldozatukat eltévesztik, és a valójában kiszemelt illető helyett egy másikat rabolnak el a Vadászatra.
Az menekülésre kényszerített nő a csinos, de valójában kőkemény, és katonai kiképzésben is részesült Crystal (Betty Gilpin).
Ő az, aki szembeszáll a szervezettel, és megfordítja a dolgokat: ő kezd el vadászni a támadókra. Nagyon jó a rendezés, vagyis elismerés Craig Zobel számára, és ugyancsak le a kalappal Betty Gilpin előtt is a főszerepben nyújtott alakításáért.
Egy megjegyzés azért még lenne: sokkal életszerűbb lett volna, ha a jobbos-konzervatív (vagy szélsőjobbos újnáci) szervezők vadásznának a balliberális elfogottakra, nem pedig fordítva, a balliberálisnak beállított szervezett a szélsőjobber bloggerekre. De ez már ízlés és politikai beállítottság kérdése.
A film izgalmas, látványos, és rendelkezik egy jellemzővel, ami nagyon ritka manapság: tud meghökkentő fordulatokat produkálni a néző számára. Az első 25-30 percben ugyanis például csak kapkodjuk a fejünket, hogy ki is lesz majd a pozitív főszereplő, de ahányszor tippelünk valakire, az épp meghal.
Amellett a sztori végét sem lehet megjósolni, és a legutolsó pillanatig kapunk meglepetéseket. Meglehetősen véres is az egész, így jogos a 18-as karika, illetve az akció-thriller (másodlagosan horror) besorolás. Nekem nagyon tetszett, tőlem erős 4 csillagot kap (vagy akár négy és felet). Ajánlom azoknak, akik szeretik a fordulatos és véres történeteket akciófilmes kivitelben, és értékelik a kicsit szürreális helyzeteteket, jeleneteket is.
