2025.04.06 07:05 Brownster Olvasottság: <100x
1

Csúffehérke, avagy Hófehérke botrányosan rossz élőszereplős feldolgozása

Az amerikai premier előtt megérkezett hozzánk az 1937-es, Hófehérke és a hét törpe című rajzfilm élőszereplős változata, avagy az első Disney-film, amit senkinek sem kell bemutatni (vagy mégis?).

Az elmúlt évben megannyi élőszereplős feldolgozást kaptunk a Disney-től, mint például az 1992-es Aladdin 2019-es élőszereplősítése, az 1991-es A szépség és a szörnyeteg 2017-es élőszereplős változata, valamint a nagy sikerű, 1994-es Az oroszlánkirály, amit 2019-ben készítettek CGI-féle animációval, és itt van Dumbó is, habár számomra gyenge próbálkozás az élőszereplős változat (na mindegy).

Csúffehérke, avagy Hófehérke botrányosan rossz élőszereplős feldolgozása

Nos... Tükröm, tükröm, mondd meg nékem, ki a legszebb e vidéken? Hát persze, hogy nem a gonosz királynő, de még csak nem is Hófehérke, mert ez minden idők legrosszabb élőszereplős filmje, amit többször soha nem fogok megnézni (csak egyszer (se)), mert a címszereplőt alakító Rachel Zegler, bár jól alakította őt, de a gonosz királynőt alakító Gal Gadot eléggé jól alakította a gonoszt; de ne menjünk előre!

A film fő problémája az, hogy a főszereplőt jó lett volna, ha egy amerikai fehér bőrű alakítja, de ehelyett egy zenész alakítja (akinek jó énekhangja van), és az is, hogy a vadászt nem egy fehér bőrű, hanem egy sötét bőrű alakította, meg az egyik törpének lesz egy beszélő szerepe, mert oké, az 1937-es filmben alig hallottuk őt, de nem értem, minek kellett elrontani a törpék kinézetét, lehettek volna sokkal jobbak, de nem, ehelyett egy meleg hetest csináltak. Vagy mi a fenének kellett melegre beállítani, azért, mert férj és férj, vagy mi a franc akar ez lenni, könyörgök?

A filmben benne vannak azok a zenék is, amiket a rajzfilmben soha nem is hallottunk. Nos, a cselekménye ugyan hasonlít a rajzfilmhez, de van benne több is, mikor egy varázslatos erdővel határos és meseszép királyság áll, de miután a királynő meghal, megnősül a király. Nos, véleményem szerint ennél sokkal jobb élőszereplős film lett volna, ha nem lenne ilyen botrányosan erőltetett, vagy nevetségesen idegölő film, de sajnos azt kell mondjam, hogy ez lett a Disney legrosszabb élőszereplős feldolgozása, amit csak egy alkalommal fogok megnézni, és soha többet.

Ez nálam bár nézhető, de sajnos mindenkinek ez nagy... Nézhetetlen kategória. Rachel, ha nem vállalta volna be Hófehérkét, vagy a törpéket nem melegebb tulajdonságúra állították volna be, akkor nagy siker lett volna, de a mozikban egy nagy bukásra számítottunk. A film, valamint Rachel Csúffehérkéje botrányosan erőltetett, no meg a vadászt alakító Ansu is.

Ezt a filmet senkinek sem ajánlom megnézni (csak azoknak, akik imádják a rosszul sikerült filmeket), inkább nézzétek meg az 1937-es rajzfilm változatot, ahol sokkal jobbra sikerült, nem úgy, mint ez a modern feldolgozás! Mert ez az élőszereplős feldolgozás megkaphatná az Arany Málna díjat (a legrosszabb kategória közül), ha nem kapna többszörös jelöléseket (mert Mufasát jelölték ugyan, de nem lett olyan rossz, mert nekem kifejezetten jó). A film sajnos botrányosan erőltetett és nagyon kínos.

17 Hófehérke  (2025)

családi | dráma | fantasy | kaland | musical | romantikus | thriller

A történet középpontjában egy varázslatos erdővel határos, szépséggel és fénnyel teli királyság áll, amelyet egy kedves király és királynő irányít. Lányuk, Hófehérke... több»

1