Scarlett Johansson megszólalt egy mesterséges intelligencia segítségével generált videó kapcsán, amelyben hírességek, köztük ő maga is, kerülnek megjelenítésre.
A videó, amely az antiszemitizmus elleni fellépést sürgető üzenetekkel zárul, mesterséges intelligenciát használ, így olyan hírességek láthatók benne, mint Jack Black, Woody Allen, Adam Sandler, Steven Spielberg és Lenny Kravitz.
„Én sajnos nagyon is nyilvános áldozata voltam a mesterséges intelligenciának, az igazság az, hogy a mesterséges intelligencia fenyegetése mindannyiunkat érint. Egy 1000 láb magas hullám közeledik a mesterséges intelligenciával kapcsolatban, amelyre több progresszív ország - az Egyesült Államokat nem számítva - felelősségteljesen reagált. Ijesztő, hogy az amerikai kormányzat megbénult, amikor olyan jogszabályok elfogadásáról van szó, amelyek minden állampolgárát megvédik a mesterséges intelligencia fenyegető veszélyeitől” - idézi a színésznőt a Variety magazin.
„Arra kérem az amerikai kormányt, hogy a mesterséges intelligencia használatát korlátozó jogszabályok elfogadását tekintse elsődleges prioritásnak; ez egy olyan kétpárti kérdés, amely óriási hatással van az emberiség egészének közvetlen jövőjére” - olvasható a továbbiakban.
Kanye West nemrégiben a Super Bowlon vásárolt reklámblokkjában saját weboldalát reklámozta, amelyen horogkeresztes pólót lehetett vásárolni, a webshopot a későbbiekben lekapcsolták. A most megjelent, szóban forgó videót lentebb tudjátok megtekinteni.
