Közösség

Vélemény:

 

69 Cujo

(1983)

Cujo

 
respect the movies   2018.03.14 17:50
0

Szerintem jó film volt! Nagy rajongója vagyok Stephen King munkásságának, kimondottan kedvelem a könyveit és az azokból készült filmadaptációkat! Persze a filmadaptációi közt sajnos sokkal több gyenge vagy közepes minőségű darab született, de én a Cujot azért a jobb adaptációk közé sorolnám! Persze a film talán csak megközelíteni tudja a "Király" 1981-ben írt könyvét! Igaz hogy elég régen olvastam a Cujo-t, de ha belegondolok azért a könyv befejezését, elég bátor húzás lett volna filmre vinni (főleg ez idő tájt)! Talán pont e szempont miatt, kivételesen nem keresnék annyi hasonlóságot a könyv és a kész film közt! Ami kimondottan tetszett a filmben, az a hangulata volt! E téren kimondottan erősnek, feszültnek és izgalmasnak éreztem! A támadások realisztikusak voltak, pedig féltem ettől, hogy nem fog annyira átjönni a támadások ereje a képernyőn, de szerencsére jók voltak! A színészekkel sem volt semmi gondom, jól alakították a szerepüket és a karaktereikért is lehetett izgulni! Persze egyértelműen a film legnagyobb sztárja számomra Cujo, a bernáthegyi volt! Nálam a Cujo, a jobb King-filmadaptációk közé tartozik!