Közösség

Vélemény:

 

91 Agymenők

(2006)

Agymenők

 
orákulum   2024.04.08 22:04
0

Az egyik legjobb és legnépszerű szitkom, a nézői legnagyobb része szereti, vagy akár egyenesen imádja a sorozatot. Viszont hallani olyan emberekről is, akik kifejezetten utálják. Én élveztem a nézését, bár egyáltalán nem nevezném magam rajongónak. Nekem sokkal jobban tetszett a spin-off sorozata, Az ifjú Sheldon. A népszerűsége talán az átlagemberhez közel álló, mégis „különlegesebb” karakterekben rejlik. Több karakter (Sheldon, Leonard, Howard és Rajesh) hasonló sztereotípiát valósít meg különböző megközelítésből. Így mondhatni, nem unalmas „ez a sok tudós”. Penny karaktere is egy sztereotípiát formál meg, de egész jól kidolgozott, na meg az egyszerű ember, aki csak egy könnyed szórakozásra vágyik, amúgy sem akar túl bonyolult személyiségeket fejtegetni. A díszlet is egyszerű, de amit akar, azt tökéletesen, kreatívan megvalósítja. A forgatókönyv is csak jó, túl sok kimagasló részletet nem lehet említeni. A poénok rendben vannak, néhány ember szerint kissé butácskák, de mint mondtam, szerintem egy ilyen sorozattól nem elvárás a nagy mélység. A hétköznapok szürkeségében kellemes kikapcsolódást nyújt. Szerintem mindenkinek legalább egy évadot meg kell néznie, és aztán eldöntenie, hogy tetszik-e neki.