Közösség

Vélemény:

 

48 Vérfagyasztó felújítás

(2015)

Vérfagyasztó felújítás

 
moov18   2016.02.05 16:30
0

A szomszéd fiút és a Mostohaapát fogták, összegyúrták és megkaptuk a Vérfagyasztó felújításokat. A címmel ellentétben semmiféle hátborzongató vagy ijesztő nincs a filmben. Tipikusan kábelre gyártott kis szösszenet. Egy közkereseti televíziós csatornán este, a kilenc órás sávban nyugodt szívvel lenyomhatják. Teljességgel unalmas, sablonos, klisés. Annyiszor láthattuk már ezt, ráadásul semmiben sem tud többet, újat mutatni. A néző várna valami elemit, valami letaglózót, de semmi! Eltelik 86 perc és rájöttünk, hogy nem történt semmi. A feszültség sosem jön meg, kerülgeti ugyan mint macska a forró kását, de egyáltalán nem éreztem egy percig sem idegtépőnek vagy frusztrálónak, sőt még vérfagyasztónak sem. A végét - amiből kihozhattak volna valami érdemit - összecsapták, elkapkodták. Kritikus szemmel annak is örültem volna, ha kicsit többet megtudunk a mi kis vállalkozónkról, jobban megismerhetjük, mert az teljesen nyilvánvaló volt, hogy hátsó szándékok vezénylik, ugyanakkor jobban körbejárhattuk volna a karakterét, talán még jól is elsülhetett volna a dolog. Felületes volt, félmunka volt, nudli volt. Röviden: sokkal többet vártam volna egy 2015-ös thrillerhez mérten, meglátszik az alacsony költségvetés, viszont ennek a színvonalon nem szabadna érződnie. Egyszer is sok volt!