Közösség

Vélemény:

 

36 Satanic

(2016)

Satanic

 
moov18   2016.10.03 11:51
0

Míg Amerikában július elsejétől került a mozikba a Satanic, addig hazánkban nem sokat lehet/lehetett hallani róla. Én viszont megnéztem az előzetesét, egy igazi csemegének ígérkezett így érthető, hogy alig vártam a megtekintését. Sajnos csak eredeti angollal tudtam megnézni felirat nélkül, így képességeimhez mérten nyilvánvalóan rontott az élvezeti minőségen. A történet szerint négy jó barát a Coachella fesztiválra tart, úton odafele pedig híres bűntények helyszíneit látogatják meg, ráadásul hotelszobájukban sátánidéznek is, mert hát olyan jó buli meg általában úgyis jól szokott elsülni. A baj megtörténik és sötét hatalmak veszik üldözőbe a fiatalokat. Annyira vártam a filmet, hogy elmondani sem tudom. Az előzetes alapján egy igazi kuriózumnak tűnt. Ráadásul a rendező korábban olyan filmekben vitézkedett, amelyekkel beírta magát a nagyok közé. Az alkotásról röviden annyit, hogy sokkal többet vártam volna tőle, még ennél is. Lehet szigorú vagyok/voltam, mindenesetre magasak voltak az elvárások. Főleg az előzetes után amiben nagyjából minden bent volt. Egy-két jelenetnél izzadt a tenyerem, felment a vérnyomás de nem jött meg az a feszültség amit vártam. Egyszeri kikapcsolásnak megteszi, de listavezető sosem lesz.