Közösség

Vélemény:

 

58 Dorihwaga

(2015)

Dorihwaga

 
zaphirisz   2017.08.25 16:59
0

3,5 csillagot adtam volna neki, de ilyen opció nincs, úgyhogy végül a három mellett döntöttem, de nem az átlagossága, sokkal inkább az esetlegesen nehezen fogyaszthatósága miatt. Valószínűleg ez is egy tipikusan megosztó film. Ha valaki kedveli az ázsiai kultúrát, és rá tud hangolódni a film hangulatára, valamint el tud vonatkoztatni a romantikáról alkotott elképzeléseitől, annak nagyon fog tetszeni. Egyéb esetben okozhat némi nehézséget a megtekintése. Kezdetben a Phanszori műfaj nagyon idegennek tűnt. Voltak pillanatok, amikor kifejezetten zavarónak éreztem, amit az előadó a hangjával művelt, de valahogy a felére megszoktam, és a végére, mintha sikerült volna az egész lényegére is ráérezni. Ettől persze még nem ez lesz a kedvenc műfajom, de a filmben teljesen együtt tudtam érezni vele. A tartalomhoz annyit, hogy nőnek lenni a történelem folyamán szinte mindig nehéz volt. Nos, ebben Korea sem kivétel. A filmet látva ezt annyival egészíteném ki, hogy a férfi lét sem éppen fenékig tejfel. Szóval maradjunk annyiban, hogy az emberi lét mindig is tartogatott kihívásokat, nehézségeket. Ez egy újabb film, ahol azt kell mondanom a végén, hogy hálás vagyok, hogy most élek, és mindezt Európában tehetem.