Közösség

Vélemény:

 

87 Sötétség

(2017)

Sötétben csak lassan!

 
F79   2021.07.18 13:24
1

Az előzetes látványa és hangulata megragadott, ezért kíváncsian kezdtem bele a sorozatba. Az eleje még érdekesnek tűnt, de epizódról epizódra haladva már kényelmetlenül belassult a történet. Mintha a mátészalkai személyvonaton ültem volna, éreztem, hogy megyünk, csak azt nem, hogy haladunk. Közben ismerős jelenetek sora tárult elém, amelyeket más filmekben vagy sorozatokban valamikor láttam már. Egy kis Donnie Darko, némi Pillangóhatás, csipetnyi Az. És a Twin Peaks nyomasztó kisvárosi hangulata, a szélsőségesen groteszk figurák nélkül. Az első évad cselekménye egy izgalmas, kétórás filmbe is belefért volna. Viszont 10 epizódra széthúzva túlságosan sok volt a szemlélődő, semmitmondó jelenet, ami jelentősen befékezte a sztori haladását. A második évad létrejöttét a jövedelemszerzésen kívül nem tudom, mi más indokolta. A harmadik évadra aztán felgyorsul. Csak nem a cselekmény, hanem a színvonal zuhanása. Egy Nick Hornby regényben (Betoncsók) olvastam egyszer, hogy "ha egy gödörben van az ember, akkor hagyja abba az ásást" – megszívlelendő tanács. Ezen a ponton félbehagytam a sorozatot, és csak hosszú kihagyás után néztem végig. Utólag úgy érzem, hogy semmit sem vesztettem volna, ha kihagyom. Az egész szériára rátelepedett a 80-as, 90-es évek német családsorozatainak szelleme.

 
Interfectorem Sabnock 2022.07.17 08:40
1

Nekem tetszett, sőt!!!
A belassulás néha egészen ok, már csak úgy az életünkben is.

 
F79 2022.07.17 09:13
1

Alapvetően nekem sem lett volna vele gondom, ha amolyan Twin Peaks szerű belassulásról lett volna szó. De én sokszor azt éreztem, mintha egy hangulatos mozgókép-albumot nézegettem volna. Például a hosszú másodpercekig kerékpározó szereplő mutatása szerintem sokat nem tett hozzá a történethez. Láttam már kerékpározó embereket, és ha kerékpározós videókat szeretnék nézegetni, felmegyek a Youtube-ra. És ez csak egy azok közül a jelenetek közül, ahol lényegében nem történik semmi, ami a cselekményt vinné előre. Ráadásul később a családi bonyodalmakkal az egész sztori átment egy misztikus Guldenburgok örökségébe. Szóval alapvetően nem mondom, hogy rossz, mert végig bírtam nézni, de alaposan lefárasztott a végére.

 
Interfectorem Sabnock 2022.07.17 09:23
1

Nem könnyű film, de itt nem is ez volt a lényeg.
Persze van hibája, s néha én is ásítoztam, de részemről okés volt a sorozat.
Persze, nagyon meggondolnám, ha megint meg kellene néznem...
:)