Közösség

Vélemény:

 

68 Valami Amerika 3

(2018)

Valami Amerika 3

 
MMcFly2015   2018.02.28 20:19
0

A kritikai visszajelzések kicsit aggodalomra adtak okot, és a film első akciójelenetét követve bizony el is kezdtem érezni azt a szenvedést, amiről olvastam. Érezhetően túltolták, többet akartak mutatni a második résznél, és itt-ott inkább szánalmas volt, mint humoros. Majd eljutottunk 30 percig, ahogy a börtönbe kerültek a főhőseink és valahogy olyan tömény mennyiségbe kaptuk a sztárokat, és általuk a poénokat, hogy megadtam magam... elkezdtem szórakozni! Bizonyára a teltházas mozi együttes nevetése is fokozta az élményt, de ide haza biztos, hogy sikert arató vígjáték, ami elérte a célját. Mondhatnak bármit a kritikusok, egy ,,könnyesre röhögős" filmet hozott össze Herendi Gábor. Oroszlán Szonja karaktere játszott az idegeimmel, és a lezárás is hagy némi kívánni valót, de ekkora dózisba adagolva a baromságot, könnyen túl lehet tenni magunkat a besült poénokon. Az első részét annyira nem is, de a második részét mindenképpen érdemes megnézni (ha netán elmaradt volna eddig), mert a börtönben előadott darab értéke akkor éri el rekesz izmokat, ha láttuk már az ,,eredetit" (ami a Valami Amerika 2-ben látható). A jelenleg ma legjobban foglalkoztatott magyar színészek megjelennek a filmben, a történet és a poénok minősége pedig nem szab korhatárt, szerintem egy mai 15 éves srác is ugyan olyan jól tud szórakozni a Várnai testvéreken mint aki az 50-es éveit tapossa.