Közösség

Vélemény:

 

72 Szia Életem!

(2022)

kedves élet-szeletke

 
Artúr   2023.01.17 08:48
2

Végre még egy hazai filmes alkotás, ami nem hemzseg a megbicsakló színészi teljesítményektől, ahol el tudom hinni a főhősnek, hogy valami fáj, valami tetszik, vagy valami megnevettet. Kiemelném Pásztor-Várady Mór alakítását, vagy a rendező munkáját, vagy bárkiét, aki egy hiteles és nem csak egy cukorgombóc karaktert alkotott Samuból. Kifejezetten élvezetesek és nem kényszeredettek voltak a jelenetei. Abban talán egyetérthetünk, hogy a Besúgóban sem Thuróczy Szabolcs tehetségével volt gond. A színész jól hozza a flegma, lecsúszott író szerepét, és szépen dolgozik együtt a poénokon a társával, akivel a film nagy részében be van zárva egy lakásba. Persze túlozni sem akarok. Nem a Gladiátor folytatását, nem egy újabb Keresztapa epizódot és koránt sem a Halálos iramban akcióját idézi a mű. Ez a mozi aranyos, kedves és emberi. A hibákról, az együttérzésről és a változni képes apa-szerepről szól a történet. A maga nemében inkább realista, de nem fanyar. Romantikus, de csöpögős. Mindenkinek ajánlom Rohonyi Gábor és Vékes Csaba rendezők munkáját, aki egy kicsit mosolyogna egy kedves élet-szeletke felvillantásán, és azt mondaná neki, szia életem.