Közösség

Vélemény:

 

74 Nagykarácsony

(2021)

Egy szórakoztató és habkönnyű kis vígjáték

 
Lone Wolf   2024.01.04 14:13
1

Nekem nagyon tetszett Tiszeker Dániel filmje, a Nagykarácsony. Úgy tudom, hogy a rendező még kevés nagyjátékfilmet készített, de szerintem van érzéke a vígjátékokhoz. Ha meg nem, akkor nagybátyja, Szerednyey Béla biztosan segít neki (hiszen ő már színészként és rendezőként is bizonyított). A Nagykarácsony egy vidám és szórakoztató darab lett, amiben Ötvös András szerintem nagyot alakít. Bár ő az én szemben már korábban, a 2020-as Becsúszó szerelemben bizonyított, ahol zseniálisan formálta meg a rasszista keményvonalas focidrukkerből emberséges családapává átalakuló Gyula figuráját. Ezúttal tűzoltót alakít, aki egyik nap tériszonyos lesz, és kezdetét veszi a helyzetkomikumok sora, ami ebből az egyszerű tényből fakad. Kiemelhető még Zsigmond Emőke is, akik nemcsak az egyik legszebb mai magyar színésznő, hanem szerintem az egyik legtehetségesebb is. Nagy rajongója vagyok, ebben a filmben is átütő a játéka. Nálam a Nagykarácsony a jobb magyar filmek közé tartozik, és gratulálok hozzá a készítői csapatnak.