Közösség

Vélemény:

 

81 Álmatlanság

(2002)

Álmatlanság

 
szucszoli   2017.08.26 17:09
0

Kifejezetten erőtlen, egylövetű, felejthető alkotás. Annyira felejthető film, hogy pár év után egyáltalán nem is emlékeztem arra, hogy láttam-e a filmet, vagy sem. Most újra megnéztem, de kár volt. Leginkább idegesítő a koncepciója. Idegesítő maga az a szituáció, hogy a pozitív hős bemegy a ködbe a rossz fiút üldözni. Na vajon ki gondolná, hogy valakit most le fognak lőni és az minő véletlen nem a rossz fiú lesz :P De ami mégis a legröhelyesebb, hogy a legászabb főrendőr az, akivel ez megtörténik és ez nekem annyira kilóg a film realitásából, hogy az már kínosan fáj. De mondok erre egy jó példát: a FARGO sorozatban is van egy ilyen jelenet és az pl. sokkal átélhetőbb és azonosulhatóbb helyzetben történik... Aztán persze ahelyett, hogy a gyilkost keresnék, ahelyett azon megy a nyomozás, hogy ki-hol állt a ködben, amikor a lövés eldördült :) Komolyan mondom, ezt egyszerre volt nevetséges és gyötrelmes végignézni. Ki a rákfenét érdekel ez a nyomozás? Mert engem momentán az egyvérzés kerülgetett. Persze maga Pacino alakítása remek volt, de ez nem menti meg ezt az átlagos koncepciót. Engem abszolút nem tudott megérinteni az ő rosszra fordult sorsa. Kár, hogy a film erre lett kiélezve.