Közösség

Vélemény:

 

77 A belső ember

(2006)

Az egyik legjobb bankrablós akció-krimi

 
Morpheus   2023.11.22 06:43
1

A napokban néztem újra ezt a 2006-os bankrablós akciókrimit, és meg is állapítottam, hogy az elmúlt 20 év egyik legjobbja a műfajban. Spike Lee korábban csupa B kategóriás filmeket rendezett, aztán egyszer csak előállt ezzel a mozival. Denzel Washington és Clive Owen is óriási benne, de rajtuk kívül több sztár is nagyot alakít, például Jodie Foster és Willem Dafoe. A cselekmény folyamatosan fenntartja az érdeklődésünket, hiszen a legvégéig nem tudhatjuk, hogyan akar kijutni a bankból a Clive Owen vezette rablócsapat, és egyáltalán miként zárul az egész bevetés. Kapunk izgalmakat is, remek akciójeleneteket is, de nem ettől jó A belső ember, hanem a karakterektől, az alakításoktól és a nagyon jó rendezéstől. Mindenképpen többször nézős, szórakoztató mozi, mely elsősorban az akció-krimi fanoknak fog tetszeni. Nekem nagyon bejött. Értékelésem a rendezésre 90%, az alakításokra 85%, sztorira 90%, látványra 80%. (Szerintem ez a négy szempont a fontos.) Legvégső verdict: erős négy csillag (80-85%) nálam.