Közösség

Vélemény:

 

87 Kelly hősei

(1970)

A legjobb háborús kalandfilmek egyike

 
Master   2024.03.30 15:41
2

Gyermekkorom nagy kedvence az 1970-es Kelly hősei (Kelly's Heroes), mely a második világháború nyugati frontján játszódik, valamikor 1944-ben. Az alaptörténet fő karakterei amerikai katonák, akik egy német területen fekvő bank kirablására készülnek. A film műfaja nehezen meghatározható, van ahol drámaként, másutt vígjátékként jelenik meg. Szerintem háborús kalandfilm. Ami a legjobb benne szerintem, az a rengeteg szórakoztató karakter és vicces párbeszéd, mely nehezen illeszthető egy háborús közegbe. A központi karakter, Kelly egy lefokozott egykori tiszt, aki egy elfogott német alezredestől tudja meg, hogy sok ezer rúd arany van egy bankban, a front túloldalán. Ráveszi társait arra, hogy szerezzék meg az egészet. Zseniális csapat áll össze: Bazi Joe (Telly Savalas), a tökös amerikai altisztek mintaképe is lehetne, Csodabogár (Donald Sutherland), egy elvarázsolt harckocsi-parancsnok, Vaskalap (Don Rickles) pedig a pénzügyi hasznot leső kufár. (Bazi Joe így is szólítja végig.) Kapunk tűzharcokat, küzdelmet, tankos jeleneteket és rengeteg poént, így szerintem ez az egyik legjobb háborús kalandfilm, amit valaha forgattak.