Közösség

Vélemény:

 

71 Enola Holmes 2

(2022)

Szellemes de picit unalmas

 
Harper   2023.09.28 15:59
1

Kétszer is belefogtam ebbe a filmbe, mert azt első rész tetszett, és Millie Bobby Brown is szimpatikus jelenség a számomra, ám az első kísérletnél elaludtam, a másodiknál pedig annyira elterelődtek a gondolataim, hogy végül az utolsó 20 percre el is vesztettem a fonalat. A gond azt hiszem az ezzel az egésszel, hogy picit unalmasra sikeredett. Enola nyomoz, és a „működése” kalandokkal teli ugyan, de az egész dolog tétje uncsi (és lényegtelen) az eltűnt nővel és a báty belekeveredésével együtt. A helyszínek ugyanakkor tetszetősek, a XIX. századi London megjelenítése például nagyon látványos és érdekes. Igazából az akciójelenetek és üldözések sem rosszak, csak sokkal kevesebb az első részre jellemző vicces helyzet és sziporkázó párbeszéd. A mindkét epizódot rendező Harry Bradbeer az első fejezetnél az egyedi viccekre, a másodiknál pedig a látványra helyezte a hangsúlyt. Értékelésem az első részre 80%, a másodikra viszont csak 60%, leginkább az említett unalmasság miatt. De így is ajánlom a vígjáték-kedvelőknek és a történelmi jellegű filmek kedvelőinek a XIX. századi környezet miatt.