Közösség

Vélemény:

 

52 Resident Evil

(2022)

Kaptár rajongóként is tetszett

 
Jerico   2023.07.29 17:17
2

Szinte biztos, hogy a kisebbséghez tartozom véleményemmel, de nekem tetszett az egyetlen évadból álló Resident Evil Netflix-sorozat Ella Balinska főszereplésével. Az eredeti Kaptár részeknek is mindig rajongója voltam (igazi kedvencem az első és a negyedik rész), de nyitott maradtam új dolgokra is. Kaya Scodelario ellen sem volt például kifogásom a hetedik epizódban, mely a Raccoon City visszavár címet kapta csak éppen ott a script és a rendezés gagyi szerintem. Visszatérve a Netflix-sorozatra: bár olykor idegesítő az állandó visszatekintés a Wesker lányok gyerekkorába, Lance Reddick alakítása sokat javít ezeken a részeken, és az össz játékidő másik felét kitevő zombi-harcos „jelenkor” kárpótol a visszaugrásokért. Mert a küzdelem a zombikkal tényleg látványos: sok a véres jelenet és az izgalmas üldözés. Ami az alakításokat illeti: három embert lehet kiemelni: a már említett Lance Reddicket, az 181 centis Ella Balinskát és Paola Nunezt a főgonosz szerepében. Összegezve: nekem tetszett, és nálam eléri az értékelés a 80%-ot!