Közösség

Vélemény:

 

44 Vörös szobák

(2023)

Lenyűgöző pillantás a modern emberre, és a gonoszság fogalmára...

 
Bafam   2024.04.24 07:06
0

Ez aztán nem semmi film volt. Minden szempontból kiemelkedik a mai tömeggyártás termékei közül. Üde színfolt volt számomra ez a film, és egyben zseniális irány is Pascal Plante kanadai rendezőtől. Minden benne volt, ami nekem tetszik egy filmben. Juliette Gariépy főszereplőnő dermesztő előadása. A hosszú idők mesteri felhasználása. A hideg és meleg színek megfelelően harmonikus aránya, valamint a világítás ízléses használata a film során. Merülés a sorozatgyilkosság és nemi erőszak sötét és durva témájába, de egy ügyes előadásban, amely nem túl erőszakos vagy szadista. Bujtatott módon került bemutatásra, csak sugallva a gyilkos szadista rémtetteit, melyet nem premier plánban mutat a film, amitől még drámaibb lett az ábrázolás. Egy olyan végeredmény, amely az első megtekintés után kissé lógott, de szívesen megvitattam utána a barátaimmal. (Azt mondták nekem, hogy ez a film olyan régi történetre hivatkozik, amelyről nem tudtam és melyekben szeretnék majd elmélyülni). Összességében, ami a film fő hibája lehet, azt véleményem szerint jól kompenzálja az a kimagasló munka, amit ebbe a finom és csiszolt műalkotásba fektettek. Lenyűgöző pillantás a modern emberre és a gonoszság fogalmára.