Közösség

Vélemény:

 

66 Valami Amerika

(2023)

Valami új

 
Gábor390920   2023.12.13 14:47
0

Sokat gondolkoztam rajta, hogy mikor írjam le a gondolataimat a sorozattal kapcsolatban, de úgy láttam jónak, ha végignézem mind a tíz részt, ezzel komplex képet kapva a történetről. Amikor meghallottam, hogy sorozat készül a három sikeres Valami Amerika-film után, nagyon megörültem, hiszen a mai napig szívesen nézem újra Herendi Gábor filmjeit, és kíváncsi voltam arra, hogy merre viszik tovább a történetet, vagy kapcsolódik-e egyáltalán nyomokban az eredeti filmekhez az azonos című sorozat. Szerencsére nosztalgiafaktornak visszatér egy-egy főbb karakter, de az ő szerepük minimális a Csuja Imre által megformált Balához képest. Ő és Alex felnőtt gyerekei állnak ugyanis a középpontban, valamint egy tehetségkutató verseny. Néhol erősebb volt a történet, néhol gyengébb, de azt gondolom, hogy amit ki lehetett hozni ebből a történetből, azt mind a színészek, mind az alkotók kihozták, most is reflektáltak a korszak trendjeire (influenszerek, tehetségkutatók), mint a filmekben, és a zene itt is hasonlóan nagy szerepet kap. Korábban azt olvastam, hogy egyenlőre 10 részt terveztek, de az utolsó részben nyitva hagyták a folytatás lehetőségét is, úgyhogy ha a fejesek rábólintanak, akár jöhet a testvérek kalandjainak folytatása.