Nyersanyag

A Nyersanyag egy szatirikus társadalmi dráma, amelynek középpontjában egy filmes csapat áll, akik Budapestről vidékre utaznak, hogy közösségépítő workshopot tartsanak egy falu fiataljainak.
Látogatásuk során rejtett igazságokat tárnak fel egy híres uborkafarm körül. Az erről szóló,… Több

Rendező: Boross Martin
Forgatókönyvíró: Boross Martin, Szántó Fanni
Premier (HU): 2024.02.15.
Forgalmazó: Vertigo

Dér Zsolt

KULCSSZAVAK

2024.02.19 Tibor

Szerintem az idei legjobb magyar film lesz ez. Nagyon mellbevágott a sztori, a karakterek hihtetlenül jól kidolgozottak. Egyszerűen imádtam!

2024.02.15 Pumpu

Remek karaktereket láthattam ebben a történetben, akik egy olyan dráma összefügésekben mozognak, amellyel nagyon is tudunk talán azonosulni. A Nyersanyag épp emiatt lesz annyira fontos.

A film 2 144 080 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 230 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Nyersanyag Boross Martin első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd

A Nyersanyag elnyerte a Tallinn Black Nights Filmfesztivál legjobb projektnek járó díját.Szerző: csd

(2024. 03. 04.)
Le kell menni vidékre?
„Le kell menni vidékre” – hangzik el a közhely minden egyes országgyűlési választás után, vagy bármikor, amikor arra terelődik a szó, hogy miért van ilyen helyzetben az ország és miért nincs esély a változásra. De mi van, ha semmit nem old meg az, ha „lemegyünk vidékre”, sőt, csak ront a helyzeten? Erről szól Boross Martin elsöprő erejű debütáló al... Több

(2024. 02. 28.)
Ez a magyar ugar
A magyar vidéken keresztül fogalmaz meg kíméletlen társadalomkritikát Boross Martin debütáló nagyjátékfilmje, a Nyersanyag, ami ugyanakkor a filmalkotó és a filmkészítés morális felelősségét is elemzi. Több