A végső játék (Út a döntőig)

42 segundos

2024.05.03 Ahoj poplacsek

6/10 – Sportfilmtől szokatlan

Jé, azt hiszem, ilyet se láttam még, hogy van egy sportfilm, ami arról szól, hogy menetelnek az aranyért, aztán az a vége, hogy piff, nem jött össze. Na ez egy ilyen. Az 1992-es barcelonai olimpia előtt járunk, ahol a szedett-vedett spanyol vízilabdacsapatot egy pokróc horvát edző fingatja formába. Az egész csapat katalánokból és madridiakból van összerakva, már ez is bizarr ötlet, de a végére összeszoknak. A cselekmény nagyrészt a felkészülés alatt zajlik, kisebb részben az olimpián. Az olimpián sorra nyerik a selejtezőket, kiütik a magyarokat (bazi nagy szerencséjük van, hogy a magyarok nem a szokásos formában voltak, mennyivel rövidebb lett volna a film), szépen eljutnak a döntőig, ahogy a film magyar címe is ígérte. Aztán ott szoros meccsben két hosszabbítással kikapnak. Én meg nézek, hogy mi van. Mentségemre szóljon, nem követtem a múlt század vízilabda eredményeit, így arra számítottam, hogy juhé, győznek, aztán betesszük ezt is a számtalan dicső sportfilm közé a polcra. A susogós melegítők igazán korhűek, a horvát edző a sajtótájékoztatókon üzenget az amerikaiaknak, f*szkardozik a másik csapat szerb edzőjével, ez is elég korhű. Egyebekben nem kaptam sokat a filmtől, pár elvarratlan személyes sorsot, kidolgozatlan párkapcsolati szálat és természetesen sok futást, fekvőtámaszt és úszást. Hm, oké. Tulajdonképpen nem is kellene rá ennyit adnom, de adakozós napom van.

2024.04.17 Bafam

Spanyol válogatott vízilabda pillanata a múltból

Szeretem a sportfilmeket, legyen az egyéni vagy csapatjáték, vagy akár kőkemény küzdősport. És mindemellett nagyon kedvelem a vízilabdát is (pár évig jómagam is amatőr szinten űztem). Mindezekből egyenesen következik, hogy azt a filmet is előnyben részesítettem, mikor választanom kellett az esti filmek névjegyzékéből. Előre elmondom, hogy nem okozott csalódást. A film története roppant egyszerű. A spanyol vízilabda-válogatott, amely akkoriban nem tartozott a világverő vízilabda csapatok közém felveszi a világ legkeményebb edzőjét, aki az aranyérem megszerzését tűzi ki célul az 1992-es barcelonai olimpián Spanyolországban, azaz hazai pályán. Úgy emlékszem, a barcelonai és az atlantai aranydöntőkre is, mintha tegnap lettek volna, és a sportág bemutatása érdekében élethű párbajokat és jeleneteket forgattak a medencében. Esetleg színészek helyett valódi vízilabda-játékosokat kellett volna használniuk, ahelyett, hogy az amatőrök is a vízbe szálltak volna a játékjelenetek bemutatásakor. A történet egyébként valós események alapján készült.