A Főnix útja

A Főnix útja

Flight of the Phoenix

Hazarendelik a Mongóliában működő olajkutató expedíciót. A teherszállító repülőgép, amely értük jön, rosszabb állapotban van, mint ők maguk. A felszállást követően a pilóta, Frank Towns (Dennis Quaid) kénytelen kényszerleszállást végrehajtani a Góbi-sivatagban. A szerencsétlenség túlélői, néhány csalódott, viharedzett férfi és a szép Kelly (Miranda Otto) nem akarnak a homoktengerben elpusztulni. A gép pilótájának vezetésével a legelképesztőbb terv megvalósítására készülnek: a roncs alkatrészeiből új repülőt építenek.

Rendező: John Moore
Dennis Quaid
Tony Curran
Dennis Quaid

2023.08.26 Ergit

A túlélésért összedolgozni, minden akadályt leküzdeni!!! Nagyon jó film!

2018.07.31 HE7EDIK

John Moore legjobb filmje. Már a kezdés megadja az alaphangulatot, a homokvihar, ahogy lezuhan a gép és hullanak az alkatrészek meg az emberek, száj tátva marad. Aztán hőseink a kezdeti sokk után megpróbálnak életben maradni és persze számos konflikt... Több

2016.03.25 Toncsi

Nagyon bugyuta film, de ahhoz képest egyáltalán nem elég vicces. Messziről kerüljétek el, ha jót akartok magatoknak.

2014.11.14 WaldyxMan

Közepesen rossz film, de ahogy előttem már mondták, egyszer azért meg lehet nézni. A forgatókönyvre mondjuk nem túl sok jó lehet mondani, de ha nem veszitek komolyan, olcsón megúszhatjátok. :)

2015.10.28 Penge

Csak a tévéreklámot láttam, mielőtt megnéztem volna, de összességében pozitív csalódás volt. Úgy voltam vele, hogy adok neki egy esélyt, de nem bíztam benne túlságosan. Nos, ehhez képest egész korrekt film lett. Ajánlani azért nem fogom az ismerősöknek, de semmi bajod nem lesz, ha egyik emellett kötsz ki.

Ahogy James Stewart a 1965-ös verzióban, Dennis Quaid is gyakorlott pilóta. Szerző: rbernadett

A modell, amit a balesethez használtak, 250.000 dollárba került és olyan jól sikerült, hogy messzebb repült mint ahogyan azt az építők remélték. Tulajdonképpen olyan messzire, hogy összetörte a kamerát és az operatőr lábát. Szerző: rbernadett

Megszállottak viadala
2018