A gépész

A gépész

The Machinist
Bogi87

Egy hatalmas és veszélyes üzemben dolgozó gépész, Trevor Reznik (Christian Bale) már évek óta nem aludt, ennek ellenére életét megpróbálja normálisan élni. Munka után vagy egy repülőtéri kávézóban üldögél, vagy egy prostituálttal múlatja az idejét, otthon pedig a kanapén üldögél az ébrenlét és az… Több

Rendező: Brad Anderson
Író: Scott Kosar
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2005.04.21.

2024.02.22 Schumy1

Fenomenális a történet, a képi világ s a színészi játék. Bale most is nagyon odatette magát, beteg az egész a javából. Mi is van abban a fejben?

2016.05.27 Bogi87

Klasszikus. Az egyik legjobb film, amit Christian Bale-től valaha láttam.

2017.10.03 indingo

Imádtam a történetét, ahogy a kezdeti kusza szálak kiegyenesedtek és összeállt a kép. Mesterien alakított Bale és olvastam is egy cikket a filmmel kapcsolatban, hogy a rendező csak annyit kért tőle hogy kicsit fogyjon, de Christian a hihetőbb alakításért fogyott csontsoványra.

2017.07.18 Deku

Christian Bale egész meglepően jó volt ebben a szerepben. Nagyszerű, hogy még készítenek ilyen filmet is. Imádtam. Észvesztően pörgős, izgalom dús és nagyon látványos.

2015.04.17 rbernadett

Számos színész, színésznő fogyott vagy hízott már meg egy szerepért jelentős mértékben, de nekem Christian Bale áldozathozatala az, ami mindent visz. Tátott szájjal néztem végig a filmet és a történetre is alig tudtam figyelni - pedig nagyon eredeti ... Több

Scott Kroopf úgy utal a forgatókönyvre, mint : "az utolsó film, amit Alfred Hitchcock elkészített volna."Szerző: emesejuhasz

Christian Bale cigizni kezdett, csak hogy csökkentse az étvágyát a fogyókúra alatt.Szerző: emesejuhasz

A Reznik azt jelenti csehül, hogy mészáros. Szerző: SódóGA

A filmet teljes egészében Spanyolországban, Barcelonában forgatták, ezért a látványtervezőnek rengeteg kiegészítőre volt szükségük, hogy megteremtsék Los Angeles hangulatát.Szerző: SódóGA

(2020. 03. 10.)
Brad Anderson olyan atmoszférát teremtett alkotásának, amire csak nagyon kevesen képesek és ami nem csak a szereplőket őrli fel szépen lassan, hanem a nézőket is. Több
Mr. Robot
2015