Amitől félünk

Parker Posey
Nathan Lane
Denis Ménochet
Joaquin Phoenix

Egy vállalkozó epikus élettörténetét ismerhetjük meg, akinek karrierje évtizedeken keresztül ívelt felfelé. Most azonban mintha minden megváltozott volna, a mindennapok pedig valóságos pokollá változtak.
Az Örökség és a Fehér éjszakák című filmjével Ari Aster mindent megváltoztatott, amit korábban… Több

Rendező: Ari Aster
Író: Ari Aster
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2023.04.20. | Cinego (2023.07.13.)
Forgalmazó: MoziNet

2023.08.22 Artemisia

legújabb vélemény a nap véleménye

Beau félelmei

Ari Aster mindössze 2 nagyjátékfilmmel megalapozta hírnevét a horror műfajon belül, ami nem véletlen, hiszen mind az Örökség, mind a Fehér éjszakák átütő darabok. 3. rendezése egy sokkal elvontabb, személyesebb, ám annál ambiciózusabb alkotás. Az Ami... Teljes kritika

2023.07.04 kabel

Kaotikus

Alapjáraton szeretem az olyan filmeket, ahol nem tudod előre, mi történik. Ari Aster korábbi filmjeit pedig nagyon bírtam a meglepetéseik miatt, és azokban ez a film is bővelkedik. A Beau is Afraid totál kiszámíthatatlan, ahol a főszereplő csak úgy folyik jelenetből jelenetbe és konfliktusból konfliktusba. A film több témakört is feldob, és folyamatosan gondolkozni kell, mit akar mondani, melyik metafora mit jelent, és amikor a metafora elkezd valami új irányba menni, tovább kavarodik minden. Itt a hiba. Sajnos a film túlságosan elveszik ezekben a random történetekben, és nem állít fel kohezív történeti irányt, így aztán fogalmam sem volt, hol tart, mit akar vagy hova megy főszereplőnk. Emiatt a szórakoztató faktor is felszívódott, és a film frusztráló és unalmas lett. Követhetetlenné vált a rendező mondanivalója és egyre unalmasabbá vált minden az események véletlenszerűsége miatt. Ez egy elég hosszú film, és kb a kétharmadánál elfogy a lendület, és az álom győzött.

2023.04.22 papaja

Egy rendkívül szórakoztató film, ahol egyik őrültség a másik után történik, de három órán keresztül szinte megállás nélkül azon gondolkodtam, hogy mi fog történni, és hogyan fog összeállni az egész. Ettől persze bizonyos ponton unalmassá is tud vállni, de nagyon megéri minden pillanatára odafigyelni.

2023.04.21 joonimrod

Egy nagyon felkavaró, de figyelemre méltó filmalkotás. Kafkát, Freudot és Lynchet ötvöző szürreális kísérlet az egész. Egy skizofrén világ, ahol az álmok összeolvadnak a valósággal. Én teljesen eldobtam tőle az agyam.

2023.08.01 erahurka

Ari Aster eddig sem volt a barátom, és ezután sem leszünk spanok, noha könnyebben lecsúszott ez a 3 óra, mint a Midsommar 140 perce. Nagyon változatos és kreatív film, még egy gigantikus farok is van benne, ami mintha csak a Persona 5-ből szökött vol... Több

A film 15 254 050 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 7 338 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Aster elmondta, hogy a filmmel a nézőket bele akarta helyezni abba az élménybe, hogy „vesztesek vagyunk”.Szerző: csd

Joaquin Phoenix elájult a film forgatásán, miközben a Beau édesanyját alakító Patti LuPone a jelenetét forgatta.Szerző: csd

Eredetileg ez a film lett volna Ari Aster rendezői debütálása.Szerző: csd

2 óra 59 perces játékidejével az Amitől félünk az A24 leghosszabb produkciója, a mozis vágás 8 perccel hosszabb, mint Aster előző filmje, a Fehér éjszakák (2019) rendezői vágása.Szerző: csd

(2023. 05. 22.)
Alvy Singer rémálom-maratonja
Ari Aster új filmje nem annyira horror, mint szürreálban tobzódó kafkai komédia, mégis ez a legkegyetlenebb mind közül. Több

(2023. 04. 29.)
Ari Aster harmadik filmjében látszólag szakít a horror műfajjal, ám mégsem hazudtolja meg magát. Az Amitől félünkben hasonló témákat boncolgat, mint a korábbi filmjeiben, csak jóval elborultabb és szürreálisabb kivitelezésben. Az életmű eddigi legambiciózusabb filmje, ám ez sajnos kicsit a hátrányára is válik. Több

(2023. 06. 07.)
Anyai fixáció
Ari Aster leeresztett egy szondát a tudatalattijába, amiből a felszínen az Amitől félünk lázálomszerű szekvenciái bomlanak ki, melyeket elsőre egy nagyobb képbe illeszthető kirakós darabjaiként próbál értelmezni a néző – mint három óra kényelmetlen szorongás után kiderül, hiába. Több