A konyhafőnök

A konyhafőnök

La brigade

Cathy kislánykora óta arról álmodott, hogy egyszer saját étterme lesz, felnőttként azonban semmit sem valósított meg tervei közül, ráadásul kénytelen elfogadni egy munkát, amihez semmi kedve.

Julien Petit rendezésének főszerepeiben François Cluzet, Audrey Lamy, Chantal Neuwirth, Fatou… Több

Rendező: Julien Petit
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.04.20. | HBO Max (2023.03.23.) | Telekom TVGO (2023.07.13.)
Forgalmazó: ADS Service

2023.04.22 acura steve

Jó film. Azért szeretem a francia filmeket, mert többször emberi történeteket játszanak el. Ez is ilyen.

2023.04.22 petera050

Őszintén szólva egy klasszikus francia konyhai vígjátékra számítottam, de a bevándorlók témája a főzéssel kombinálva elég eredeti és friss volt.

2023.04.21 Mario

Ez a film annyira komolytalan, pedig egy irtó fontos témát feszeget. Ez tipikusan az a produktum, ami ha étel lenne, napokig fájna tőle a hasam...

2023.03.27 Tibi

Aranyos film, jó alakításokkal, helyenként kicsit átment unalmasba, de egyébként egyszernézősnek elmegy.

2023.04.20 Koniv

Nem vígjáték, de én mégis élveztem a filmet, a francia film évek óta meggyőz a kvalitásairól, és persze a film vége után azonnal kifosztottam az egész hűtőt az éhségtől. :)

A film összbevétele 2 846 119 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 340 470 forintot termelt. A hazai mozik összesen 863 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Amikor az előcsarnokban zajló focimeccs jelenetet először forgatták, François Cluzet-nek elszakadt az Achilles-ina, a műtétet követően két hónapon át kellett gipszet viselnie.Szerző: csd

A filmet 2021 elején forgatták az Opal-parton (Côte d’Opale, Franciaország), ahol a sarkvidéki hideg, a viharok és az áradások tönkretették a kamerafelszerelést. Ezután a koronavírus-járvány nehezítette a forgatás körülményeit.Szerző: csd

Louis-Julien Petit a La Brigade című filmjével társadalmi vígjátékot akart készíteni, azzal a céllal, hogy reálisan ábrázolja a kiskorú menekültek problémáját.Szerző: csd