Mementó

Memento

2020.07.21 ANdraS

Egy a sokkból, de az elsők közül

Az ezredforduló idején nagyon divatosak voltak ezek a filmek. Amikor az egész filmben egyáltalán nem érted, mi is történik, és a végén vagy elmebetegség, vagy amnézia vagy másféle nem igazán 'reális' ok áll az események hátterében. Ilyen volt a Vanília égbolt (2001), a Harcosok klubja (1999), a Viharsziget (2010), a Más világ (2001), a Hatodik érzék (1999) vagy a A falu (2004 ... ez a lista szinte végtelen, de valamiért kb. tíz éve már, ha készülnek is ilyen filmek, nem annyira sikeresek. Pedig a nézők imádták ezt a sablont, újra és újra nézték, és erős értékeléseket kaptak a kritikusoktól is. Ha tehát nem láttátok a filmet, és szeretitek a fentebb említett produkciókat, a Mementó az egyik legjobb közülük. Abban különbözik, hogy a főszereplő (a kiváló Guy Pearce) saját magát, illetve múltbeli lépéseit nyomozza vissza az amnéziája miatt, így az egész filmnek eredeti, fülledt detektív-thriller hangulata van.

2017.12.10 Greeta

Bennem maradt hiányérzet. Szeretem az ilyen stílusú filmeket, de ez valahogy már nekem is sok volt és helyenként követhetetlen. Meg elmaradtak a miértek.

2018.07.30 Norbi

Igazán pörgős lett, amivel garantálta, hogy nem lesz szabad percem, hogy félretekinthessek a filmből. Jól keverte a szálakat, és az egész jő volt úgy ahogy van.

2017.07.26 Lonka

Remek film, nagyon jól meg lett komponálva. Ízléses darab és kiválóan tudták húzni az idegeket, hogy ott maradt abba egy jelenet ahol.

2019.04.06 MidoD7

Ezt tartom annak a filmnek, amit még betegen is megnézek, hogy lelket verjen belém. Még mindig meg tudom nézni újra és újra. Pedig nem egyszer vettem már ezt elő. Kegyetlen jó alkotás.

2021.03.23 moviemafia

Akarok én erre emlékezni?

Már az elején leszögezném, hogy a film koncepciója alapvetően zseniális, ám nekem mégis valahogy hiányos, darabos lett a végeredmény, amit produkált. Az egész filmben történő időbeli ugrások már egy idő után közel követhetetlenek lesznek, szóval itt aztán tényleg nem szabad elkalandozni. Ezzel még mindig nem lenne gond, ha ezt jól kivitelezték volna (mint már megannyi ehhez hasonló alkotásban), ám mégis én számos hiányosságot találtam benne. Első nézésre nem kifejezetten nyerte el tetszésem, de talán majd ha újranézem, megváltozik róla a véleményem.

2021.02.11 Melinda

4 csillag, de azért mégse annyira 4 az a csillag. Biztos vagyok benne, hogy amikor Christopher Nolan ezzel előrukkolt, akkor a szokatlan történetvezetésnek, és magának az ugyancsak szokatlan szituációnak köszönhetően ez hatalmas durranás volt 2001-be... Több

Tetszett, különös film, vannak benne pozitívumok, negatívumok egyaránt. Mindenképp látni kell!

2023.06.19 polgy

Felejthető mementó

Szeretem az ilyen típusú filmeket, ezt a légkört, a szereposztást, úgy általában ennek a kornak a filmjeit. Nolan neve is jól cseng, ráadásul, ahogy elnéztem, ebben a filmeben szinte a fél család benne volt. :) Mégsem tetszett. Mégpedig azért, mert engem kimondottan zavar, ha már annyira nyakatekert a sztori, hogy már szinte követhetetlen. Tudom, sokaknak pont ez tetszik, de szerintem pont elég egy-két csavar egy filmbe, ne kelljen már folyamatábrákat vezetnem, hogy értsem, hol tartunk. Szóval bocs, Nolan, de ezt most szerintem túlbonyolítottad.

2019.02.16 szabomarc

Szeretem az ilyen jellegű filmeket, ez is tetszett. Ajánlom mindenkinek, az én figyelmemet végig lekötötte, a vontatottság ellenére is. Szerintem ötletes volt.

2016.04.22 Loborg

Huh, nem tudom megmondani, hogy összesen hányszor volt már szerencsém látni. Az egyik ( ha nem a legjobb, de ha belegondolok, talán a legjobb is :D ) film ebben a műfajban/táméban , Nolan fantasztikusat alkotott - már akkor is és azóta oly sokszor.

2017.01.20 Olivér Rózsa

Érdekes film. Igazából nem is nagyon értettem meg elsőre. Meg kell érteni a ritmusát ahogy a film halad. Mindenképp érdemes megnézni. 4 csillagot adok rá!

2020.05.25 Érdeklődő

Óriási

Nehéz ehhez a filmez hozzászólni. Az első harmadán már-már azon gondolkodtam, hogy nem bírom tovább az állandó ide-oda ugrálást a történet mesélésben. Nem vagyok hozzászokva az ilyen elgondolkodtató mozgóképek befogadására. Ennek ellenére azt kell hogy írjam, a mondanivaló kifinomult és következetes, csak hagyni kell, hogy megérintsen a rendező gondolatmenete. A film végén szó szerint megdöbbentem azon, hogy mi is történet meg egy emberrel. Azoknak ajánlom a megtekintését, akik szeretnének egy olyan bűnügyi filmet megtekinteni, ami végre újat tesz le az asztalra.

2017.01.25 Gábor Rózsa

Jó film, mert egy érdekes szerkezete van és viszonylag le is köt, DE nagy Nolan rajongó létem ellenére is azt mondom, hogy kicsit túlkomplikált lett ez a film a tartalom rovására. Kétszer néztem meg egymástól távolabbi időpontokban de mind a kétszer ... Több