Mementó

Memento

2015.09.28 marcibodri

Nolanék anno mindenkit megleptek ezzel a francia újhullámos időkezelésű filmjükkel, remekeül van összedobva az össze jelente, csak sajnos sokadik nézésre már nem olyan átütő a varázs. Ennek ellenére kiválló.

2016.02.09 Krisztian

Megnéztem, mert kifejezetten jó értékelést kapott IMDB-n, de vagy velem van a hiba, vagy a filmben, de én kb. 1 óra után kikapcsoltam. Csalódás volt, de mondom. Lehet velem a hiba

2015.11.01 juliS

A Mementó az egyik legintelligensebb film, amit valaha láttam. Nolan narrativitás koncepciója a film-noire-ral vegyítve egészen lenyűgöző. Annyi apró megoldásra váró rejtély van a filmben, hogy aki egyszer látta, garantáltan újra fogja nézni. Nem egy könnyű vasárnap délutáni mozi, az biztos, cserébe viszont zseniális.

2018.09.02 Barnabii44

Nagyon izgalmas egyedi film.

2015.03.13 dzsolt7

Szerintem Christopher Nolan legjobb filmje. A Batman-trilógiáját is szeretem, de a Memento története és szerkezete nagyon okos, és végig oda kell rá figyelni. Jó ötlet volt, hogy a főszereplő memóriazavara miatt a jeleneteket fordított sorrendben lát... Több

2015.01.28 PNemeth

Nehezen követhető, de nagyon intelligens, felépített film.

2015.01.27 shifty986

Izgalmas, összetett sztori, nagyszerű "időbeli" megoldással, nagyon ötletes :) Mindenkinek ajánlom, akár többszöri nézésre is.

2015.02.11 vadiati

Nagyon fiatal koromban láttam a filmet, és ez nem a legjobb egy ilyen nehezen követhető filmnél (ugyanakkor tetszett akkor is). A film fő trükkje az, hogy a jeleneteket visszafelé látjuk (10 perc után visszaugrunk az előtte lévő 10 percre), mindez nagyon tudatosan van megszerkesztve.

2016.03.07 jazzy

Az egyik örök kedvenc, nagyon erős atomszférájú és felvillanyozó thriller. Lenyűgöző, lélegzetelállító, pszichedelikus és üdítő alkotás. Christopher Nolant ugyan csak az első Batman film után kapta fel Hollywood, de aki igazán kíváncsi a rendező zsenialitására, nézze meg a Mementót, nem fog csalódni benne.

2015.02.22 wimate

Nem éppen egy könnyen emészthető film, de éppen ez teszi remekké. Megköveteli a figyelmed alaposan, de meghálálja. Bátran merem ajánlani.

2015.02.15 Jessie

Na igen az emlékezet kiesős film, úgy emlékszem már láttam :) Sok hasonló film épült erre a sémára, de szerintem a Mementó dobogós közülük. Van benne valami sajátosság ami valószínüleg azért lehet mert a tömeg-eggyen filmek kora elött készült. Összes... Több

2015.06.27 Waffell

Fantasztikus film! Nagyon ajálom mindenkinek, fenomenális alkotás! Eddig is nagyon kedveltem Christopher Nolan munkásságát, és ezzel a filmmel most méginkább megszerettem. Az utolsó pillanatig leköti a figyelmet és hatalmas élményt nyújt.

2015.07.16 Williamgek

Nolan Mementója kivételes alkotás. Nem tudom megszámolni, hányszor láttam már, de még sokadszorra is friss, izgalmas és lehengerlő, ráadásul mindig tartogat valami apróságot, amit korábban elmulasztottam. Mindenkinek csak ajánlani tudom, azoknak, akik szeretik az elgondolkodtató filmeket, pedig egész egyszerűen kötelező darab.