Eltűnt

Missing

2023.12.22 Török389133

Nem volt rossz, de nem is olyan nagy szám. Egyszer meg lehet nézni.

A net világa!

Nem rossz mozi, hiszen érdemes elmerülni a „bűnös” net világában. Jó és érdekes helyszínek, kellemes sztori, de nekem mégis egy egyszer nézős mozi lett. Miért is? Nézzük! Apja halála után a makacs tizenéves, June (Storm Reid) kettesben él édesany... Teljes kritika

2023.02.23 erahurka

Régi gimmick új köntösben

Szerettem a Keresést annak idején, de nekem nem ütött annyira, mint sokaknak. Ezért is féltem a – nem is annyira folytatástól, mint inkább – szellemi örököstől. Van, ami csak egyszer jó poén, és úgy tűnt, legutóbb mindent kihoztak a kijelzőn játszódó krimiből. Ezek után kellemes csalódás volt az Eltűnt, mert nem csak megugrották a korábbi film szintjét, még annak hibáin is sikerült itt-ott javítani. Az egész nagyon pörgős, és mégis reálisnak tűnnek mind az események, mind amire és ahogy a lány rájön. A vége felé volt talán kicsit túl sok a jóból, de szerintem működött, nem emlékszem semmire, ami annyira zavart volna, hogy rontson az élményen. És meglepően vicces volt időnként, de mégsem vált komolytalanná. Ami még érdekes volt, hogy milyen jól bemutatta a digitális lét veszélyeit. Nagyon könnyen eljutott a lány egyik profilból a másikba, és tök átlagos dolgokat használt, nem hekkelt semmit. Félelmetes! Amúgy, ha nem moziban nézi az ember, akkor monitoron vagy még inkább laptopon érdemes, mert úgy tuti van valami extra különleges hangulata.

2023.10.29 Gábor390920

A film rendkívül fordulatos, folyamatosan csöpögteti az újabb információmorzsákat, és a sajátos nyomozás korábbi sebeket is feltép. Aki szerette a Keresés című filmet, annak az Eltűnt sem fog csalódást okozni.

2023.11.01 Fikatours_blogger

Ezt nevezem fordulatos történetnek!

Nem állítom, hogy minden részletét értettem a filmnek, vagy néhány szereplő motivációját, talán újra meg kéne néznem a tények ismeretében, de ehhez túl rövid az élet.

2023.04.15 BÉLA

Nem jött át

Egyszerű történet, mint az ék. Van két néger és egy gonosz fehér fater. Így értelemszerű, hogy fekák a jók. Azért a rendező nem aknázta ki a lehetőséget, a végén kiderülhetett volna, hogy a fehér fater rabszolgatartó ősökkel bírt.

2023.03.11 polgy

Jó, jó, de a Keresés után nálam csak a második

Nekem a Keresés jobban bejött, főleg az újszerűsége miatt. Ha ez a film jelent volna meg hamarabb, akkor most valószínűleg fordítva gondolnám.

2023.10.29 stomachh

Kiemelkedik a netflixes tömegből. Az előd film farvizén készült, talán ennek megfelelően akkorát már nem üt. Fordulatos, jó kis mozi, de egyszer nézős.

2023.11.14 HungarianVoice

Szerintem a zsánerműfajon belül eddig ez a legfordulatosabb, legötletesebb, legjobban kidolgozott történet. Az elejétől a végéig rágtam a körmömet, hogy mi fog történni a cselekményben.

2023.02.25 Péter

Na, szerintem ilyennek kell ma lennie egy izgalmas thrillernek. Mindenkinek csakis ajánlani tudom, aki szereti ezt a műfajt.

2023.02.24 Havier85

Nem állítom, hogy teljesen kiszámítható lett volna ez a történet, de azért nem egy hihetetlenül innovatív produkció. Szerintem érdemes beülni rá, de nem egy nagy moziélmény.

2023.03.07 Györgyi Dóra

Nagyon izgalmas és tömény szembesítés azzal, hogy hány program, app létezik arra, hogy valamiről az összes infót beszerezzük. Na meg azzal is, hogy miért jobb kétlépcsős hitelesítést használnunk.