Eltűnt

Megan Suri
Ken Leung
Megan Suri
Storm Reid

Miután édesanyja (Nia Long) eltűnik, miközben új barátjával Kolumbiában nyaral, June (Storm Reid) úgy érzi, hogy a bürokratikusan működő hatóságok semmit sem tesznek az ügyben, így saját kezébe veszi a nyomozást.

June Los Angelesben rekedt, ugyanakkor a rendelkezésére álló közösségi platformokat… Több

Premier (HU): 2023.02.23. | Telekom TVGO (2023.06.23.) | HBO Max (2023.10.27.)
Forgalmazó: InterCom

2023.12.22 Török389133

Nem volt rossz, de nem is olyan nagy szám. Egyszer meg lehet nézni.

A net világa!

Nem rossz mozi, hiszen érdemes elmerülni a „bűnös” net világában. Jó és érdekes helyszínek, kellemes sztori, de nekem mégis egy egyszer nézős mozi lett. Miért is? Nézzük! Apja halála után a makacs tizenéves, June (Storm Reid) kettesben él édesany... Teljes kritika

2023.02.23 erahurka

Régi gimmick új köntösben

Szerettem a Keresést annak idején, de nekem nem ütött annyira, mint sokaknak. Ezért is féltem a – nem is annyira folytatástól, mint inkább – szellemi örököstől. Van, ami csak egyszer jó poén, és úgy tűnt, legutóbb mindent kihoztak a kijelzőn játszódó krimiből. Ezek után kellemes csalódás volt az Eltűnt, mert nem csak megugrották a korábbi film szintjét, még annak hibáin is sikerült itt-ott javítani. Az egész nagyon pörgős, és mégis reálisnak tűnnek mind az események, mind amire és ahogy a lány rájön. A vége felé volt talán kicsit túl sok a jóból, de szerintem működött, nem emlékszem semmire, ami annyira zavart volna, hogy rontson az élményen. És meglepően vicces volt időnként, de mégsem vált komolytalanná. Ami még érdekes volt, hogy milyen jól bemutatta a digitális lét veszélyeit. Nagyon könnyen eljutott a lány egyik profilból a másikba, és tök átlagos dolgokat használt, nem hekkelt semmit. Félelmetes! Amúgy, ha nem moziban nézi az ember, akkor monitoron vagy még inkább laptopon érdemes, mert úgy tuti van valami extra különleges hangulata.

2023.10.29 Gábor390920

A film rendkívül fordulatos, folyamatosan csöpögteti az újabb információmorzsákat, és a sajátos nyomozás korábbi sebeket is feltép. Aki szerette a Keresés című filmet, annak az Eltűnt sem fog csalódást okozni.

2023.11.01 Fikatours_blogger

Ezt nevezem fordulatos történetnek!

Nem állítom, hogy minden részletét értettem a filmnek, vagy néhány szereplő motivációját, talán újra meg kéne néznem a tények ismeretében, de ehhez túl rövid az élet.

A film 20 031 310 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 9 705 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Nicholas D. Johnson első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd

Will Merrick korábban csupán rövidfilmeket készített, ez az első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd

A film koncepciója a 2018-ban megjelent Keresés című produkción alapul.Szerző: csd

(2023. 04. 16.)
Az Eltűnt a 2018-as Keresés receptjét hasznosítja újra. Ebben az esetben a főhős egy tinédzserlány, aki eltűnt édesanyját próbálja felkutatni. Elődjéhez hasonlóan ez a film is az online nyomok felkutatását állítja középpontba, szembesítve bennünket azzal, mennyire áttelepült a XXI. századi ember a digitális térbe, ám végül kissé lapos végkifejlette... Több

(2023. 05. 03.)
A Keresés nyomdokain, most annak a filmnek a vágói, Nicholas D. Johnson és Will Merrick mutogatják a netes felületeket, hogy azok segítségével álljon össze egy csavaros thriller. Összeáll, összeáll, de nem biztos, hogy megjegyezzük. Több

(2023. 06. 07.)
Ti(k)t(o)kos nyomozás
Az Eltűnt mindenek felett saját formátumának csúcsra járatását célozza meg, ám éppen ezzel képes lenyűgözni minket, és újat mutatni a Keresés után. Több
Gypsy
2017