
Vélemények (14)
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Jó a rendezés, és látványban is erős A helyőrség. Tetszik, hogy valós eseményeket mutat be, viszont bosszantó, ha tényleg úgy történt, hogy az amerikai hadvezetőség ennyire amatőr módon jelölte ki a filmben bemutatott erőd helyét. Alap, hogy olyan helyre építenek katonai tábort, mely nem lőhető be közelről. A filmbeli erőd szinte felkínálja az afgánoknak, hogy támadják meg. A közeli hegyoldalról az egész laktanya szétlőhető volt. Ha nem jöttek volna a vadászgépek, semmi nem marad az amerikaiakból. Ettől függetlenül jó a film, mert átélhetően visszaadja az ostromot, mely kamdeshi csata néven lett ismert (2009. október 3.) Jók az alakítások is, főleg Romesha őrmester szerepében Scott Eastwood. Ő már a táborba érkezésekor megmondja, hogy a tálibok ha akarják, szétlőhetik az egész kócerájt a helyőrség rossz elhelyezkedése miatt. Kár, hogy a legvégén nem mutatják a kitüntetéseket, melyeket a valóságban maga az amerikai elnök adott át nekik személyesen. A Medal of Honort kapták, mely a lehető legmagasabb elismerés. Pontosabban nem átadták, hanem a nyakukba akasztották. A helyőrség többször nézős, remek háborús film, melyre én 4 csillagot adok.
Jake Tapper 2012-es könyvsikerét vitte filmre Rod Lurie rendező 2019-ben, amikor elkészítette A helyőrséget. A film a 2009-es kamdeshi csatát mutatja be Afganisztánban. A maroknyi, alig 54 amerikai védő sokszoros tálib túlerővel szemben állta a sarat egy olyan támaszponton, mely teljesen elhibázottan lett kialakítva (egy teljesen védhetetlen helyen). A tálibok legalább 300 fővel rohamoztak, és az ostromban 8 amerikaival végeztek, viszont közülük 150 fő esett el. A helyőrség pedig kitartott, és az amerikai vadászok fel tudták menteni a támaszpontot. A kitartásért néhány katona, például Clint Romesha őrmester megkapta a Medal of Honort. A film nagyon jól bemutatja a reménytelennek tűnő harcot, és nagyszerű alakításokat is láthatunk, például Orlando Bloomtól és Scott Eastwoodtól. Jó a rendezés és akciódús, átélhető a kivitelezés is. Legalább 5-6 alkalommal megnéztem, mert annyira életszerű az egész, szinte ott lehetünk mi is a katonák között. És ez a legjobb az egészben: testközelből élhetünk át egy ostromot. Nálam ez a film erős 80-85 százalékos.
A kamdeshi csata Kelet-Afganisztánban, 2009 októberében, megérdemel egy filmet, csakúgy, mint annak hőse, Clint Romesha törzsőrmester, akit utána Barack Obama, amerikai elnök Medal of Honorral tüntetett ki a Fehér Házban. Rod Lurie méltó filmet készített 2019-ben az akkori eseményekről, Scott Eastwood főszereplésével egy remek szereplőgárda közreműködésében. Nagyon jók a harci jelenetek, élvezetes a rendezés, és kitűnő egyéni alakításokat láthatunk például Mel Gibson fiától (Milo Gibsontól), Caleb Landry Jonestől és Orlando Bloomtól. Többször is megnézhető, színvonalas háborús dráma, életszerű és átélhető jelenetekkel. Értékelésem: 85%. Vagy tucatszor láttam.
Látványos és realisztikus háborús szösszenet, a csatajelenetekben mintha mi is ott lennénk, nagyon jól teremtették meg ehhez az alkotók az atmoszférát. Többször nézve is leköti az embert.
...minden megvan, ami egy háborús filmbe kell. Nekem nem igazán tetszett, de nem kapcsoltam ki. Nézhető. Valószínűleg azért nem bírom egyre inkább a háborús filmeket, mert minden háború mögött dölyfös politikusokat és pénzembereket látok, akik semmit nem kockáztatnak, csak halálba küldenek sok ezer embert. És felfordul a gyomrom az összes semmirekellő, haszonhúzó, tolvaj, hazug, manipulatív, hatalommániás, egoista politikustól.
A film a híres kamdeshi csata történethű megjelenítése, amikor 2009. október 3-án mintegy 300 tálib rohanta le az amerikaiak egyik afganisztáni bázisát, melyet alig 54-en védtek. A csodával határos módon bírták tartani magukat, és végül amerikai vadászgépek mentették meg őket. A Rod Lurie rendezte A helyőrség nagyon jól adja vissza a harc hevességét és a vesztes pozíciót, amiben az amerikaiaknak küzdeniük kellett. A támaszpontot ugyanis rossz helyre építették, mert körben a magasabban lévő hegyekről teljesen belőhető volt.
Nagy kedvencem ez a film, mert nagyon jól visszaadja az afganisztáni Kamdesh melletti amerikai erőd 2009-es ostromát. Egy modern Alamot láthatunk, mintha mai formájában elevenedne meg az 1836-os texasi történet, amikor a mexikói Santa Anna tábornok támadt az amerikaiakra, és 16 napot át ostromolta helyőrségüket. A 260 védőből 257 el is esett. Ám Kamdeshnél csak 54 volt a védők száma, és csupán 8 esett el, mert megmentette őket néhány amerikai vadászgép megérkezése. Rod Lurie kiváló érzékkel rendezte meg a történetet, kiemelkedő alakításokkal. Orlando Bloom a helyőrség parancsnok eleinte, aki a jó vezető mintaképe a filmben. A későbbi parancsnokok alatt visszaesik az erőd vezetése. Nagyot alakít még Scott Eastwood is, aki azt a Romesha törzsőrmestert jeleníti meg, aki később a csata után a lehető legmagasabb katonai kitüntetést kapja személyesen az Egyesült Államok elnökétől. Értékelésem erős négy csillag, százalékban 85%, melyet teljes mértékben meg is érdemel a film. Gondolkoztam az öt csillagon is.
Hasonló filmek
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Jake Tapper a regényt készítette, Rod Lurie a filmet rendezte, az élet pedig magát a történetet írta. Mégpedig vérrel, 8 elesett amerikai vérével. A kamdeshi csata valóság volt, tényleg megtörtént, mégpedig egészen pontosan 2009. október 3-án Afganisztánban, amikor 300 feldühödött tálib rohanta meg az alig 54 amerikai által védett kamdeshi helyőrséget. Nagy küzdelem folyt, amiben 8 amerikai és 150 afgán esett el. Az áldozatok számában látszódó hatalmas különbség egyrészt abból adódott, hogy az egyik fél fedezékből lőtt, a másik meg nyíltabb terepről rohamozott, másrészt amerikai oldalon modern, fejlett katonai eszközöket vetettek be, pontosan tüzelő és célzó katonákkal, míg a másikon vaktában lövöldöző hegyi őrültek harcoltak. Az alakítások közül nálam kiemelkedik Orlando Bloom mint Keating százados (ő volt az utolsó rátermett parancsnok Kamdeshben), aztán Taylor John Smith, aki a főhadnagyon alakítja (mindvégig a katonák legfőbb támasza az erődben) és Scott Eastwood mint Romesha törzsőrmester, a csata hőse. Az egész film profi munka a szememben. 5 csillag.
A címének adhattak volna valami mást, mert már évente kijön egy Outpost. Ettől eltekintve a film teljesen rendben van. Olyan, amilyennek egy háborús akciónak lennie kell. Látványos, izgalmas, hangos. Az utóbbi évek legjobb háborús filmje.
Bizony, bizony, a legújabb történések fejében hazahúztak a hősök. Vagyis győzött a talibán.
A háborús jelenetek jól meglettek alkotva, és másodjára néztem meg a filmet. Nos, az igazat megvallva sosem értettem az afgán helyőrségeket, hiszen a terep sosem az amcsiknak kedvezett. A történelem is bizonyította már a 90-es években, hogy akármenny... Több
Nézzük, hát ez egy tök sima akciófilm, a maga szokásos sablonjaival. Nem igazán vártam emiatt sokat tőle, és e tekintetben egész jól teljesített is. A sztori kétségtelenül sablonos és kiszámítható, de szerintem nem is kell elvárni tőle, hogy más legyen. Egyszer meg lehet nézni.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Volt régen a Tűzparancs című film, amiben Steven Segal meghal az elején. Az volt talán az egyetlen film, amiben a beharangozott főszereplő halála után (első 20 perc) nem váltott át a film a teljes érdektelenségbe. Mivel itt a húzónév meghal az első 20 percben, utána már egy eléggé érdekes üresség lengi körül a filmet, egész jól kivitelezett akciójelenetekkel és iszonyatosan gagyi haditechnikai eszközöket megjelenítő CGI-vel (mondjuk úgy, hogy siralmas. Kb. ilyen robokrokoszaurusz vs óriásmegalodon kategória)! Nem egy Black Hawk, de egynek elment...Nem hinném hogy újra nézném.