Jók és Rosszak Iskolája

The School for Good and Evil

2024.04.10 Mz/X

Igen jóindulatú kettes...

...amit csakis a kosztüm, díszlet, látványvilág miatt adok. Egyébként fájdalmas.

2022.10.24 Artemisia

a nap véleménye

Öribarik

Soman Chainani varázslatos regényfolyama 2013-ban indult, és egy egészen különleges hangvételű mesevilág elevenedik meg a lapjain. A Netflix megpróbálta sajátos stílusban tolmácsolni Chainani művét, inkább kevesebb, mint több sikerrel. A Paul Feig (a... Teljes kritika

2022.10.20 JRD

Sablonsztori ízléstelenül giccses látványvilágban. Kábé ennyi. Egyre több film születik a sz@r kategóriában. Mintha ez lenne már az elvárás. Tényleg ennyire leromlott a nézői színvonal, hogy már csak ilyen nemtommit lehet eladni nekik? Szerintem nem,... Több

2022.10.29 Zsolt Szabó

Ígéretes fantasy folyam lehetne

Ahogy mindig, most is azt mondom, hogy a Netflix streaming szolgáltató sokkal jobban járna, ha a mennyiség helyett a minőségre helyezné a hangsúlyt, és akkor biztos vagyok benne, hogy annál minőségibb filmeket tudna hozni, mint amit valójában nyújt. Évek óta ugyanazok a bakik náluk, hogy egy lehetséges jó minőségű alapanyaghoz rosszul nyúlnak, nem hiába én is csak közepes osztályzatot adtam erre a filmes fantasy produkcióra, és nem amiatt, mert ennyire jól adaptálták a könyvet a filmbe, hanem amiatt, mert azért a látványvilága jó volt, a zenei aláfestés nekem tetszett, mint minden ilyen típusú filmben, ebbe is több volt jóval, mivel a szereplő gárda is ígéretes volt. De ahelyett, hogy minőségi filmet kaptunk volna, kaptunk egy tucatfilmet. Lehet, hogy már bennem van a hiba, lehet, már olyan sok filmet nézek, hogy már csak éves szinten jó ha van 5-6 film, amire azt mondom, hogy húha, míg azért régebben, mikor nem volt ekkora kínálat, sokkal jobb minőséget kaptunk. Azért a remény hal meg utoljára nálam.

2023.05.14 fankbringa

Sophia Potter vs Agatha Granger

Egy izgalmas és fordulatos történet elevenedik meg a képernyőn, ahol varázstudó hősök, mágikus lények és kellemetlen alakok vívnak háborút egymással a hatalomért, a szeretetért és az iskola megmentéséért. Ezek az izgalmak egy olyan hullámot lovagoln... Teljes kritika

2023.06.23 Török389133

Ez a leglátványosabb Netflix-film, emellett aranyos, vicces, jók a hangok és a zenék, és a történet is érdekes. Kicsit azért hosszú, és biztos nem mindenkinek tetszik a stílusa, de aki szereti a mesék és varázslatok világát, annak érdemes megnéznie.

2022.10.20 BéBé

Üres lufi

Hát, ez jó lehetett volna, csak nem jött össze. Ha a rendező Madonna koncertet akar inkább rendezni, akkor hajrá! Most az lett volna a feladat, hogy egy jó filmet rendezzen. A legszomorúbb, hogy az alapanyag jó, a szereposztás is, kár, hogy helyettük a giccses, hányingerkeltő díszletek kapták a főszerepet.

2022.10.19 VérAlex

Hiába a szereplőgárda, az ígéretes történet, ez a film számomra nagy csalódás. A következő Harry Potter lehetősége volt benne, ehelyett kapunk egy legfeljebb is csak közepeske fantasyt. Kihagyható.

2022.10.20 DracoDormiens

Sajnos nem nyert...

Én a könyv alapján egy nagyon jó filmet vártam, de a történet egy lebutított, átírt verzió, ami csak nyomokban hasonlít az eredeti történethez. A könyvadaptáció egyáltalán nem sikerült. Sajnos így az összes érték elveszik amit ez a mese valaha magába foglalt. A látványvilág szép, nekem tetszik a giccsesség, hiszen ez eredetileg tündérmese, de a többit nem tudták adaptálni. A castingba is belekötnék, de csupán annyit hozzáfűzve, hogy nem jött össze a szereplőválogatás, és akkor a karakterek adaptálásáról ne is beszéljünk.

2022.10.17 DReyy10

A szereposztás miatt hihetetlenül vártam ezt a filmet, de sajnos ezen kívül más nem igazán lehet kiemelni. Amolyan sablonos történet, sablonos mondanivalóval, és még ez a fantasy világ sem fogott meg annyira, hiszen annyira klisés. Nálam ez egy erős középszerű alkotás, amit egyből el is lehet felejteni.

2022.10.19 Dorka02

Nekem nagyon nem jött be, én valahogy nem így emlékszem a sztorira a könyvből. Van olyan szereplő, akinek nem is az a szerepe, mint a filmben, vagy én vagyok hülye, és máshogy emlékszem.

2022.12.24 slayerbear

Igazából nem olvastam a könyvet sem. Személy szerint engem elvarázsolt az egész film. Sokszor könnyeztem is, mert annyira meghatódtam, vagy én vagyok ilyen sírós típus. A szereplők, a világ, a történet kiváló. Várom a következő részt.☺️