Első körben le kell írnom, hogy Hugh Grant Mr. Reed szerepében egyszerűen zseniális. Azt sajnálom a legjobban, hogy ezt nem előbb lépte meg, vagyis azt, hogy inkább ez az első olyan szerepe, ami nem valami jó fiús, romantikus filmbeli szerep. Nagyon is elhisszük, ahogy peregnek a képkockák, hogy tényleg egy pszichopata Eretnek bőrébe bújt. Zseniális! Eddig is tudtam, hogy jó színész, de ezzel bebizonyította, hogy más szerepekben is jó tud lenni, sőt...
A rendező- és írógárda, Scott Beck és Bryan Woods viszont nem biztos, hogy egy filmet rendeztek. A párbeszédes részek, monológok igen érdekfeszítőek voltak a mondanivalójuk miatt. Igaz, utána nem néztem, hogy van-e alapja ezen dolgoknak, de szerintem biztosan. Nem vagyok hithű vallásos, így ezekre a dolgokra nincs ennyire rálátásom, ezért is találtam érdekesnek egy "Eretnek" beszélgetését két fiatal, hithű hölgy között, viszont végig Mr. Reed (Hugh Grant) irányított, ami nagyon fontos lesz majd a film végkimenetelét illetően, mert már a film elején a szentélyben lelövik nekünk a poént, ha nagyon odafigyelünk a párbeszédekre, ami úgyszintén nagyon jól meg van komponálva az aláfestő zenével együtt.
Viszont Hugh Grant figurájáról úgymond nem tudunk meg semmit, hogy miért lett az, aki most. Ami számomra egy kicsit hiányzik a filmből. A film különben kevés szereplős, inkább három fő karaktert láthatunk végig, néha-néha felbukkan egy-egy alak, de kb. ennyi. Én személy szerint az ilyen alkotásoktól távol tartom magam, főleg azért, mert ezen filmek mindegyike számomra lassú lefolyású, ezt is csak Hugh Grant alakítása miatt néztem meg, mert olvastam róla, hogy zseniális, ami igaz is.
A film különben inkább pszicho-thriller, mint horror. A vallásról, illetve a vallásosságról szól, illetve, hogy ki miben hisz. A két női karaktert, Paxton (Chloe East) és Barnes (Sophie Thatcher) nővérek feladata, hogy a mormon vallást "népszerűsítsék", így tévednek be Mr. Reedhez, aki mézesmázos mosolyával és kedvességével beinvitálja a fiatal hölgyeket házába. Itt viszont egy tömény, de annál izgalmasabb párbeszéd kezdődik el közöttük, de egyre nagyobb feszültség lesz úrrá a nővéreken, akik inkább már szabadulni szeretnének, mint maradni, és idővel Grant figurája felajánl egy távozási lehetőséget, amibe belemennek Barnes és Paxton nővérek. A film itt kezd izgalmassá válni, előtte inkább a párbeszédek milyenségén van a hangsúly.
Aki nem szereti a nagyon lassú folyású filmeket, mint én, annak nem ez a film lesz a választása. A végkifejletet döntsétek el, hogy happy end-e! Tény, hogy a filmben van jó pár dolog, ami érdekesnek hat, de az előzetes kritikák, és amit a filmről hallottam, plusz a trailer alapján számomra csalódás volt, csak Hugh Grant alakítása, ami kiemelendő. A zenei aláfestése különben úgyszintén jó, fenntartja a feszültséget.
Vallás ide vagy oda, ez után a film után sem leszek hithű vallásos. Különösen tetszett a Monopolys hasonlat, szenzációs volt. De ezekből volt sajnos kevesebb. Így ez számomra egy igen közepes film, amit a színészi játék miatt kell látni és nézni. Tény, a két fiatal színésznő, Sophie Thatcher (Yellowjackets, Társ) és Chloe East (X generáció, A Fabelman család) sokat tanulhatnak akár Hugh Granttől is. Az értékelésem így egy 10/6 lett.

60 Eretnek (2024)
Két fiatal, hívő nőt macska-egér játékba csábítanak egy különc férfi otthonában. több»
Szereplők: Eddie Redmayne, Hugh Grant, Topher Grace, Stacey Sher, Cameron Crowe