Közösség

Vélemény:

 

83 The Outsider

(2018)

The Outsider

 
Diesel   2018.03.21 09:25
2

Nagyon vártam már ezt a filmet. Rendkívül hangulatos, és kellően misztikus dráma. A második világháború utáni Japán alvilágában tevékenykedő sakazuki jakuza család történetét ismerhetjük meg. A film kellőképpen részletesen mutatja be a jakuza hagyományait (beavatási szertartás, tetoválások), a szervezet hierarchiáját, tevékenységét, és módszereit. Nem finomkodnak benne, véres és brutális jeleneteket láthatunk egy egyszerű pénz behajtástól a véres leszámolásokig. Végig érezhető a film alatt egy rideg drámai erőszakos hangulat. A film nem építi fel a történetet nincsenek előzmények, vagy vissza emlékezések. Szó szerint bele vágnak minket nézőket a cselekménybe ami már az elején erősen indít. Szerencsére a film végig pörgős, és izgalmas. A főszereplő Nick Lowell (Jared Leto) egykori amerikai katona börtönbüntetését követően az egyik helyi oszakai sakazuki jakuza család szolgálataiba lép. Fontos megemlítenem Jared Leto kiváló alakítását. Egy az egyben teljesen hitelesen alakította a könyörtelen jakuzát. Tetszett hogy nem voltak túlzások a karakterekkel kapcsolatban. Továbbá hogy nem egy szokványos dráma volt végig felépített sztorival, hanem egy mondhatni csonka történet előzmények nélkül talán ettől volt olyan misztikus. Mindenesetre el tudom képzelni hogy lesz folytatása a filmnek látok rá esélyt. Mindent összevetve nekem nagyon bejött a film a japán nyelv, a helyszínek, a korabeli gépjárművek a színészek valami brutális hangulatot teremtettek. Érdemes megnézni!