Közösség

Vélemény:

 

85 A visszatérő

(2015)

A visszatérő

 
MEd   2017.01.30 12:47
0

Gyönyörű képi világú film.Nagyon jól játszik benne mindenki,de néha már túl vannak tolva a taknya-nyála egybefolyatós jelenetek,ami miatt sajnos könnyű lepattanni arról,hogy ki milyen jó,mert ez már nekem nagyon erőlködésnek,túlzásnak hat.Nem tudom ez a könyv vagy a rendezés érdeme-e,de mondjuk egy Deadwood vagy egy True Grit szintű nyers,de visszafogott ábrázolásnál nem érezném azt,hogy a nagy színész játszik,hanem a karaktert látnám végig.És ugyanilyen realista lenne a hatás.

Ami viszont nálam hatalmas hibája a filmnek,az az,hogy ritka nagy giccs,néhol bitang gyenge jelenetekkel,amiket ha nem Lubezki vett volna fel,akkor még ennél is kínosabb lenne nézni(az összes álomjelenet,szinte az összes jelenet a fiával stb.).Illetve a történet is simán megmaradhatott volna egy szimpla túlélés történetnek,nem tudom miért kell mindig beleerőltetni az ilyen filmekbe egy sekélyes drámázást,ami nyújtja a játékidőt, közben pedig giccses és közhelyes.Vagy írjanak bele egy rendes érzelmi vonalat,vagy hagyják ki a fenébe.Iñárritu úgy látszik minél populárisabbat lép,annál rosszabb lesz a végeredmény.

Mondom ezt úgy,hogy azért élveztem a filmet szélesvásznon nézni,de ennél azt éreztem,hogy nagyjából annyira kell komolyan venni,mint mondjuk egy Martian-t.