Közösség

Vélemény:

 

91 Vikingek

(2013)

Történelmileg hű és még szórakoztató is: Vikingek

 
Morpheus   2023.04.20 14:27
4

Meglehetősen szkeptikusan ültem neki a Vikingek című sorozatnak, mert nem nagyon hittem abban, hogy a készítők történelem-hű részeket tudtak összerakni. Ám az első néhány rész után nagyon megváltozott a véleményem: a Vikingek történetileg stimmel. Magam is meglepődtem ezen. Nem csak történelemtanárként, de filmszeretőként is mondhatom, hogy visszaadja a IX–X. századi északi népek életkörülményeit és harcait. A 793-as viking támadás a Lindisfarne-i kolostor ellen valóban úgy történt nagyjából, ahogyan a sorozatban bemutatták. Bár még csak a legelső évadot néztem végig, teljesen pozitív a véleményem. Jók a karakterek, izgalmas a történetfűzés, és érdekes az is, ahogyan az egyes részek elénk tárják a vikingek hétköznapjait. A központi karakter, Ragnar Lothbrok alakját az ausztrál Travis Fimmel alakítja, mégpedig nagyon jól. A frizura, a tetkók, a viselet és a fegyverek is stimmelnek szerintem. Kíváncsian kezdek a második évadnak, de egyelőre nagyon kedvező a véleményem, nálam az első évad erős 80%-os.