Közösség

Vélemény:

 

79 Titánok

(2018)

Titans

 
HereUR   2018.10.20 09:45
0

Egy újabb szuperhősökről szóló sorozat. Mint a többi ilyen, ez is egy kis lazítást, kikapcsolódást, jó szórakozást ígér. Kérdés, hogy megéri-e időt áldozni rá? Nos, ami miatt elsőre esélyt adtam neki az az egyik kedvencem, Minka Kelly neve és képe volt. A másik az első képen szereplő rikító parókás hölgy. A harmadik meg a szöszi nyomozónő. Na meg persze, az eredeti angol hang jól jön a nyelvgyakorláshoz és a szinten tartáshoz. Az első két részt megnéztem, rendben van a sorozat, hozza a kötelezőt. Még egypár rész erejéig tesztelem, hogy érdemes-e végignézni az évadot. És hogy ne csak mindig szépet és jót írjak, most leszedem a keresztvizet a hangmérnökről és a hangért felelős minden személyről: Botrányos a hangerő!!! Ha a beszédhang szintjéhez állítom be, akkor dobhártyaszaggatóan robbannak be az effektek és a zenék. Csak úgy lehet nézni és hallgatni, ha állandóan az egérgörgőn van az ember ujja. Óriási az eltérés, a beszédhanghoz képest felére-harmadára kell visszarántani a hangerőt. Ha rajtam múlna, akkor azonnali hatállyal kirúgnám az összes ilyen kókler hangmérnököt és új vizsgára kötelezném őket. Csak az kaphatna újra állást, aki tud tisztességes munkát végezni. Némelyek az gondolhatják, hogy ez csak az én rigolyám. De szerintem nem így van. Steven Spielberg mesélte az egyik interjúban: Beült a nézőtérre az akkor éppen aktuális új filmjének a próbavetítésén és a fentebb leírtak szerint Ő is és a nézők is elviselhetetlennek hallották a hangerőt, a fülükre tapasztott kézzel szenvedték végig a filmet (én simán kimentem volna a helyükben). Utána a Mester nagyon letolta a hangért felelős gárdát. De úgy látszik nem sok eredménnyel, mert rendszeresen jönnek ki ilyen halláskárosító 'alkotások'.