Közösség

Vélemény:

 

59 Végtelen

(2021)

Hívők vs.Nihilisták

 
Zsolt Szabó   2023.02.21 11:07
2

Sci-fi akcióadaptáció, amely a reinkarnáció koncepcióját vizsgálja figyelemre méltó látványvilágon és jól bevált karaktereken keresztül, akiknek emlékeiket és múltbeli tanult készségeiket kell használniuk, hogy biztosítsák a jövő védelmét a nihilistákkal szemben, akik a bolygó minden életének véget akarnak vetni. Ez a film alapkoncepciója, a Paramount+ streaming csatornája nem bízta a véletlenre, és maradjunk is ennyiben, hogy nem egy mozifilmről van szó, pedig mikor a filmet megnéztem, el is gondolkoztam rajta, hogy simán lehetett volna mozifilmre való is, mivel sok ennél rosszabb film is moziba kerül. Mark Wahlberg és Chiwetel Ejiofor főszereplésével készült, ami nem rossz párosítás a jó és rossz párharcához; Antonie Fuqua pedig egy jobb időket is látott rendező, aki sajnos mostanság inkább a középszerűségbe fulladt. De ez a film szerintem jobb, mint rosszabb alkotás. A reinkarnáció már alapból érdekes sztori, amit fel is dolgozz a film, ilyen Halálos iramban tempóban. A kritikai oldal lehúzta, a nézői oldalról is bőven kap a film hideget-meleget. Számomra kikapcsolódásként tökéletes film, amin picit agyalni kell, persze azért ne vegyük túl komolyan, mert a film se veszi komolyan magát (értsd: nem egy Tenet szintű film). Így maradt csak úgy szintén a középszer, Harry Gregson-Williams jól komponált zenéje által. A filmet azért ajánlom, érdemes megnézni. Az értékelésem 6/10-es.