Közösség

Vélemény:

 

80 Még mindig hiszek

(2020)

Eltévesztettem a házszámot

 
Ahoj poplacsek   2023.09.18 20:45
0

Nem vagyok vallásellenes, magamat agnosztikusként határozom meg. Viszont a mozivászonra vitt nagy méretű és szélesvásznú ájtatosság kics*szi a biztosítékomat, különösen, ha rockzenészeknek maszkírozott nyálgépek énekelnek ilyen modern zsoltárokat, amihez a küzdőtéren csápolnak, azt nagyon nem tudom hova tenni. Úgyhogy erre se voltam felkészülve. Ebben a műfajban nálam még mindig Eric Cartman az egyedüli hiteles arc, aki miután meglátta a keresztény rockban rejlő óriási potenciált, fogott egy csokor könnyűzenei slágert, és kicserélte bennük az összes baby meg darling típusú szót Jesusra. Aminek az eredményeképp olyan veretes sorok születtek, mint a when I'm holding you in my arms Jesus, meg Jesus, why don't we turn down the lights. Az nézze meg ezt a filmet, aki szereti az ilyen rockzsoltárosdit. »Update« Lement a film a háttérben, rosszabb a helyzet, mint ahogy elsőre gondoltam, mert olyan durván fanatikus dolgok vannak benne, hogy (keresem a szavakat, hogy le ne spoilerezzem) ha súlyosan megszívod az életben, majd fájdalmak között kimúlsz, az nem rossz, hanem jó, mert az is egy ecsetvonás a hőn szeretett Isten csóóódálatos festővásznán. Értitek, ha egy napon levágja a villamos a lábatokat, örüljetek, mert az egy ecsetvonás Isten csodálatos festővásznán. Mondjuk a f*sznak fest ilyeneket? De ha már, akkor miért imádjuk ezért? Vannak gondok ezzel a turbókeresztény vakhittel.