Közösség

Vélemény:

 

88 Különvélemény

(2002)

A jövőt idéző mű

 
Lone Wolf   2024.01.27 15:06
3

Tom Cruise Különvéleménye a gondolatrendőrségről egy távoli jövőt idéző disztópia. Nekem nagy kedvencem már 20 esztendeje. Jó a cselekmény, tetszetősek az akciójelenetek, és van fantázia is az egészben. Előre megjósolni egy-egy bűncselekményt, majd időben megakadályozni, elgondolkodtató lehetőség szerintem. Az már más kérdés, hogy jogszerű lehet-e az ilyesmi. Ha csak fejben tervezünk valamit, az már bűn? Ebben azért nem vagyok biztos. Mindenesetre a Különvélemény egy nagyon jó akciófilm, fordulatokkal. Nálam erős 4 csillagos akció-orgia, sok-sok izgalommal. Kiemelhető Colin Farrell is, aki ezúttal a másik oldalt képviseli, üldözni próbálj a főhőst, John Andertont (Tom Cruise). Leginkább a disztópikus filmek rajongóinak ajánlanám és a Tom Cruise fanoknak. Nem fognak csalódni szerintem. Megérdemli a 80%-os minősítést is. Én magam eddig háromszor láttam, legutóbb éppen tegnap este, és olyan volt élmény terén, mintha először néztem volna végig. Ez biztosan csak a legjobb filmekre igaz. Úgyhogy hajrá: vegyétek csak elő, újranézésre.