Közösség

Vélemény:

 

55 Hadik

(2022)

Ezt a műfajt még tanulnunk kell

 
Harper   2023.07.09 12:09
5

A Hadikon már a harmincadik percben bealudtam. Aztán erőltettem kicsit, hogy nézzem, de annyira unalmas, hogy másodszor is elkalandoztam, ezúttal a másnapi teendőimről gondolkoztam. Szinte lehetetlen odafigyelni erre a filmre. Gyenge minden téren: sztorit illetően és látványban is. Akadnak benne csúsztatások is, mint például az, hogy személyesen Mária Terézia találta volna ki, hogy közvetlenül Berlint kell megtámadni. A film szerint személyesen adta ezt parancsba Hadik tábornoknak, kettesben. Ezt totál kizárt: egyrészt, hogy négyszemközt tárgyaltak volna, és az is, hogy ilyen szintű katonai részletekbe beleszólt volna a királynő. Nagyon gyenge kis filmecske, ezt a műfajt még tanulnunk kell, ez az igazság. Nálam maximum, ha 40%-ot kaphat, pedig alapvetően nagyon szeretem a történelmi filmeket. Viszont az unalmas feldolgozások eltántorítják az embereket a történelemtől, pedig az a legszebb tudomány. Van némi közöm hozzá, hiszen azzal foglalkozom. A látvány, a pörgős rendezés mindig kellenek a sikerhez. Illetve kellenének.