Közösség

Vélemény:

 

77 Dűne: Második rész

(2024)

Izgalmas és nagyon látványos

 
Ursus Arctos   2024.03.03 20:17
2

Szeretem a Dűne-filmek világát, mert egy teljesen elkülönülő közegbe kalauzolnak el bennünket, ahol saját törvényszerűségek érvényesülnek. Vannak nagy főnemesi házak, és van harc is közöttük. A Dűnében épp a fűszerért és a fűszerrel borított Arrakisért küzdenek egymással a Harkonnenek és az Atreidesek. Egy időre az első rész végén a Harkonnenek kerekednek felül, de elmenekül a herceg örököse, és így az Atreidesek kapnak egy második esélyt. Az Arrakis bolygón élnek a fremenek, akik engem egyébként az arabokra emlékeztetnek kicsit, bár sokkal több misztikum övezi őket. Fura az a kitalált katyvasz nyelv, amin beszélnek (néhol nevetséges). Paul Atreides (Timothee Chalamet) a második rész központi figurája, az ő hatalomra kerülését mutatja be a második epizód. Nekem furcsa, hogy ennyire a császári trónra pályázik, ez a fajta törtetés korábban nem jellemezte karakterét. Az is fura, hogy ezúttal kevesebb a Bene Gesserit varázslat, illetve, hogy a végén a rettenthetetlen Sardaukarokat olyan simán győzik le. De a kisebb ellentmondások dacára is jó film. Izgalmas és b@romi látványos.