Közösség

Vélemény:

 

74 A három testőr: D’Artagnan

(2023)

Nagyon unalmas lett, mérföldekre az 1993-as változattól

 
Morpheus   2023.10.30 21:19
1

Emlékszem, Dumas regényét, A három testőrt (mely 1844-ben íródott) egészen fiatalon olvastam először, talán 14-15 évesen. Aztán megnéztem több filmes feldogozását is, és rájöttem, hogy összesen 10 filmvariáció készült a mai napig. A legnagyobb kedvencem az 1993-as változat, melyet Stephen Herek rendezett, és amelyben a három testőr: Kiefer Sutherland, Oliver Platt és Charlie Sheen. Ebben Chris O'Donnell alakítja D'Artagnant. Zseniális az egész. Szintén egészen jó az 1973-as film, mely igazi sztárparádé, rangos szereposztással. Ebben Michael York a főszereplő (ő D'Artagnan). A többi 8 film A három testtőrrel viszont nagyon gyenge. A 2011-es egészen modernizált B kategória lett például (ebben Logan Lerman D'Artagnan, Luke Evans pedig Aramis és Orlando Bloom játssza Buckingham herceget). Aztán jött a legújabb, 2023-es fejezet Martin Bourboulon rendezésében, de erről az mondható el, hogy unalmasabbra aligha lehetett volna megcsinálni. A főszerepet a jórészt ismeretlen Francois Civil játssza, de felbukkan Eva Green is, teljesen jellegtelen alakítással. A harci jelenetek egysíkúak (igazából nincsenek is nagyon ilyenek benne), az alakítások pedig teljesen másodvonalbeliek. Egyetlen pozitívum Lyna Khoudri algériai-francia színésznő, aki gyönyörű, és figyelemfelkeltő az alakítása is. Értékelésem a filmre: 3 csillag sajnos, nem több.