Creed II.

Creed II.

Creed II
luba323

Dolph Lundgren

Adonis Creed élete az egyensúly kereséséről szól magánélete és sportolói pályája között. A bokszoló élete meccsére készül, és egy olyan ellenféllel kell szembenéznie, aki meghatározó szerepet töltött be múltja, és ezzel együtt jelene alakulásában. Rocky Balboa azonban ismét ott áll az… Több

Premier (HU): 2019.01.03. | HBO Max (2023.06.02.)

Creed III  (2023)

2019.08.31 Interfectorem Sabnock

Nem kellett volna Stallonenak már ebbe belemenni.Inkább csinált volna ehelyett egy vígjátékot,azon is többet sírtam volna. Könyörgöm,felejtsék már el ezt a gimiarcú fekete srácot,hihetetlen ripacs,és idegesítő. Izzadtságszagú az egész!

2019.03.14 Laca//Ho/rr/oR//

A félelemből táplálkozva!

Kíváncsiságból elolvastam jó pár véleményt, kritikát, mégis ki mit gondol a 2. részről. Az emberek értékelése eléggé megoszlik. Először is azt emelném ki, hogy én nem igazán szeretem a sport drámákat, de ez a film az elejétől a végéig megfogott, sőt szabályszerűen átéreztem az egész hangulatát, a karakterek fájdalmát, mely végig kísér a film során. Jó volt látni, ki miért küzd, mindenkinek van egy mély sebe, amit élete során kapott és próbálják kiküszöbölni a jelenlegi problémáikat, legyen szó Creed fiáról és riválisáról, Dragoról. Sokak szerint egy átlagos boxfilmről van szó, de szerintem ez több annál; ha sikerült a mondanivalóját megragadni, mivel volt belőle bőven és ezért köszönet Steven Caple Jr. rendezőnek. Sylvester Stallone és Dolph Lundgren csöndes, megfontolt, sokatmondó karaktere mindent elmondott a film mivoltáról, de aki látta a Rocky filmeket, tudja, miről is van szó (1985). Maga a film jól összerakott, látványban, kidolgozásban gazdag, érzelemdús 2 órás valóság, mivel a mindennapi fájdalmakról, csalódottságról tesz tanúbizonyságot. Megérdemelte a magas értékelést és természetesen csak ajánlani tudom.

2019.04.30 Yosihiro

Rocky - Creed II

Sikerült a második részt is megnéznem. Szerintem remek lett és lesz folytatás. Az első rész után izgatottan vártam a folytatást. A szinkronhangról most nem írok, azt már az első résznél kifejtettem, hogy sajnos nekem nem jött be, ezért eredeti nyelven néztem meg a filmet. A történet remekül folytatódik, ott veszik fel a szálat, ahol elengedték. Appoló fia mintha kicsit elszállna magától, de vissza kell térnie a Földre, mert a szerelem, házasság és egy régi emlék is ráköszön apja jóvoltából. Ez szerintem egy újabb "jó húzás" a forgatókönyvíróktól, hogy az Apolló vesztes meccséből kiindulva Dragon fiával kell megvívni a mérkőzést. Mindezek mellett mentálisan olyan életszerű jeleneteket kapunk, ami a való életben is előfordulhat. Én látom ebben a folytatást is . A film összességében remek, és a hangi, képi effektek is jók. A szereplők jót alakítanak, de úgy érzem, amiért az 5 csillagot adom, az a történet. Remek kikapcsolódás mindenki számára, érdemes megtekinteni, csalódni nem fogunk benne. Reméljük azért, hogy Stallone még egy részt elvállal majd, hiszen ez is megér egy trilógiát. Üdv, Yosi

2019.05.12 Thibo84

Olyan, mintha a Rocky hármat és a négyet gyúrták volna össze. Bár ez inkább a film javára válik, szerintem. Van benne pár korábbi visszatérő színész benne, és itt nem csak Dolph Lundgrenre gondolok, ami szintén egy jó kis nosztalgikus élményt ad.

2019.03.26 dailyfilmsan

Nem volt rossz, de az első részét kicsit jobbnak tartom. Voltak benne klisés részek, és kicsit bizarr volt, hogy a Rocky filmből ismert felfutós jelenetet játszották a turisták a Rocky szobornál... A bunyós részek viszont jók voltak, feszített tempó,... Több

A film összbevétele 214 015 889 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 99 889 179 forintot termelt.

Michael B. Jordan nagyon intenzív fizikai edzésen ment keresztül, hogy hitelesen tűnjön fel a boxoló Adonis Creed szerepében. Naponta kétszer-háromszor edzet, csak csirkét, barna rizst és brokkolit evett, miközben napi öt liter vizet fogyasztott és semmi cukrosat nem evett, a kenyeret, a tésztát és a tejtermékeket, főként a sajtot kiiktatta az étrendjéből. Szerző: dailyfilmsan

Tessa Thompson a való életben zenész családból származik. A filmhez 3 dalt is írt a színésznő, akinek a karaktere nem mellesleg egy énekesnő, így érthető, miért áll ennyire jól neki a szerep. Szerző: dailyfilmsan

A filmben Ludmillát, Ivan Drago volt feleségét alakító Brigitte Nielsen a való életben Sylvester Stallone exneje. A Rocky 4 (1985) forgatása után házasodtak össze, de 2 év után elváltak. Szerző: dailyfilmsan

A film bunyós részeit az Anthony Joshua vs Joseph Parker meccs estéjén, 2018. március 31-én vették fel. Szerző: hp

(2019. 01. 10.)
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a 2019-es év első csalódása a Creed II. lesz. Voltak ugyan kétségeim, mivel egy teljesen ismeretlen rendező vette át a gyeplőt Ryan Coglertől, de úgy gondoltam, hogy meg tudja majd ugrani az akadályt, de sajnos nem így lett. 2015-ben a 29 éves Ryan Cogler üstötösként robbant be a filmiparba a Creed című alkotással... Több

Értékelés: 7.5/10
Az utolsó Stalone Rocky
A Creed 2 nagy részben lassú, így kifejezetten mély érzésűnek mutatja magát és tele van vívódással, de ha feltesszük azt a kérdést, hogy na akkor mi is volt itt a kulcsérzelem…? akkor mégsem tudunk egy határozott kulcsérzelmet megnevezni. Több

(2019. 01. 04.)
Egy sematikus, klasszikus folytatás, amely tovább viszi az első részben létrehozott kiváló karaktereket, bővíti a repertoárját, és egyaránt épít a múltra és a jövőre – egyelőre sikerül a hibák ellenére is diadalt aratnia, viszont a készítőknek ügyelnie kell arra, hogy a jövőben ne a klisék győzedelmeskedjenek. Több

(2019. 01. 10.)
2015 egyik legjobb filmje volt a Creed, amely egyszerre volt folytatása és remake-je az első Rockynak. A második rész pedig erre a szilárd alapra építkezve hozza el nekünk a 33 éve érő visszavágót Ivan Dragónak. Több

Értékelés: 8.2/10
(2019. 01. 10.)
A Creed II. méltó befejezése a közel 40 évet körülölelő Rocky korszaknak. Stallone jól érezte, hogy búcsúzni csak szépen lehet és nagyon jó választás volt, hogy olyan karaktereket hozott vissza a történetbe, melyek a Rocky filmek során igazán emlékezetesek voltak Több