Creed

Phylicia Rashād
Phylicia Rashād
Tony Bellew

Creed: Apollo fia filmtartalom:

Adonis Johnson (Michael B. Jordan) sosem ismerte legendás apját, a nehézsúlyú világbajnok Apollo Creed-et, aki még azelőtt elhunyt, hogy ő megszületett volna. Ettől még nem kérdéses, hogy a boksz a vérében van, ezért Adonis Philadelphiába, apja és Rocky… Több

Rendező: Ryan Coogler
Premier (HU): 2016.01.21. | HBO Max (2023.06.02.)

Creed III  (2023)

Creed II.  (2018)

2023.10.06 Ogre

Jól megcsinál folytatás-film.

Jól megcsinált Rocky-franchise folytatás, remek rendezéssel. Michael B. Jordan mondjuk nem egy kimondott bokszoló alkat, de valahogy mégis jó a srác. Nekem tetszett a történetfűzés, és sok jó bunyójelenetet is kapunk. Nálam ez a film 80%-os.

2019.01.21 Filmdoki

a nap véleménye

Rocky újratöltve

Szkeptikusan olvastam anno a híreket: tovább viszik Rocky történetét, egészen pontosan Apollo fiára fog koncentrálni az új film. Azonnal felmerült bennem a kérdés: Miért? Miért kell ez? Láttam lelki szemeim előtt, hogy egy ostoba, felturbózott filmet... Teljes kritika

Talán a Rocky sorozat leggyengébb láncszeme.Stallone is túltolja a szerepét egy kicsit,és a fekete srác,az a M.B. Jordan egy nagyon gyenge színész,ha lehet annak nevezni. Kár érte,nagyon lecsúszott a színvonal.

2019.04.30 Yosihiro

Creed-Rocky

Most sikerült ezt a filmet megtekintenem. Izgatottan ültem le megnézni, hiszen a Rocky filmek a kedvencek között vannak. Mikor elindult a film és S. Stallone magyar hangját meghallottam, sajnos már nem az az érzés fogott el, mint a Rocky filmeknél. Szerintem nem jó a így a magyar szinkron, nekem nem tetszik, valahogy nem jön át a Rocky érzés és hangulat. Bár a film most nem is Rockyról szólt, de mégis vezető szerepet játszott. A történetet én a Rocky folytatásának tartom. Azt hiszem, ebből a szempontól jól sikerült. Apolló fia remek választás abban, hogy Balboa újra a box közelébe kerüljön. A történet fel volt építve, és Apolló fia is remekül játszott a filmben. Plusz, hogy épp most ismerkedik meg a szerelmével, azt hiszem, ez is egy pozitívum lehet a filmben. A box jelenetek, azt hiszem, a mostani technológiának köszönhetően igen magasra tették a lécet, és szerintem jól sikerültek. Összességében a film képi és hanghatása remek (ha nem szinkronosan nézem ), a szereplők, úgy érzem, átlagon felül teljesítenek, és emiatt egy amolyan alapműnek érzem a Creed "trilógiában", ha lesz ilyen . Csak ajánlani tudom mindenki számára, remek kikapcsolódás. Üdv, Yosi

2016.06.14 Thibo84

A Rocky filmeket láttam, de a zenéjén kívül, más nem hagyott bennem mély nyomot. De a Creed zseniális lett, kár hogy a magyar szinkronhangokat ennyire nem találták el.

A film összbevétele 173 567 581 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 12 733 700 forintot termelt. A hazai mozik összesen 12 292 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ahhoz, hogy a Creed: Apollo fia elkészülhessen, leginkább a rendező, Ryan Coogler kitartása és meggyőző ereje kellett, mivel Stallone a maga részéről lezártnak tekintette a Rocky-szériát. Coogler (aki elmondta, hogy a Rocky-filmek óriási hatással voltak rá) azonban annyira kitartó volt, hogy egy személyes találkozót is kiharcolt Stallonéval, amelyen meggyőzte a színészt, hogy szerepeljen a filmben. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Van egy rejtett utalás a Rocky első részére, ugyanis Adonis egyik edzős mezén ez a felirat áll: "Miért akarsz bokszolni? Mert énekelni nem tudok.". Ez a mondat az első filmben hangzott el.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A folytatás egyetlen akadálya, hogy Ryan Coogler leszerződött a Marvelhez, az új Black Panthert forgatni, így egy ideig biztos nem ér rá.Szerző: mamiéstöti2

Rocky-n kívül más szereplő nem tűnik fel ebben a filmben az előző részekből.Szerző: mamiéstöti2

(2016. 02. 03.)
Sylvester Stallone megöregedett – és jól áll neki
A Rocky-spinoff minden cselekményszála kiszámítható, mégis működik. Creed: Apollo fia kritika. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 01. 21.)
Mindörökké Rocky
Maga Sylvester Stallone sem gondolhatta 1976-ban, hogy a Rocky kultusz még negyven év múlva is tündökölni fog, ráadásul nem is akárhogy, hanem a régi fényében. A sorrendben hetedik film a legjobb rész az Oscar-díjas első epizód óta. Több

(2016. 01. 24.)
Apollo fia
Egyetértek a külföldi kollégákkal: Sylvester Stallone Oscart érdemelne. Csak azért mellékszereplőit, mert hivatalosan ugye ez már nem Rocky Balboa filmje. Pedig dehogynem! Még nagyon is az övé! Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 05. 15.)
Apolló fia
Összegezve: a Creed azért egy nézhető mozi, még ha cseppet unalmas is és ha még csak nyomokban sem közelíti meg a régi Rocky filmek színvonalát. 6,5/10 Több

(2016. 01. 21.)
Apollo fia
Minden Rocky és boksz rajongónak kötelező, de mindenki másnak is érdemes megnéznie. Több
Spencer
2018