Hát ez remek az elejétől a végéig. Alonso Mayo, aki írta és rendezte a filmet, nagyon elkapta a pillanatot, ez volt az első nagyfilmje, korábban csak rövidfilmeket és sorozatokat csinált ugyanis. Jár a nagy pacsi, szuper munka!
Főszereplőnk (Luke) autista, rokonok vigyáznak rá, náluk lakik, az anyja ugyanis lemondott róla annak idején. Éli a napi rutinok közötti életét a kis buborékjában, amíg egy nap beül a fülébe pár mondatnyi üzenet a célokról, önállóságról, csajozásról, és akkor eldönti, hogy munkát szerez, barátnőt kerít, neki is áll a projektnek azon nyomban.
Luke-nak jó sok nehézsége van a hétköznapi dolgokkal, de teljesen jó arc, és a film ebből folyamatosan nagyon mókás jeleneteket hoz ki, nagyon derűs hangulatban. Remek szórakozás volt, a bő másfél óra pikkpakk elszállt, a film teljesen sallangmentesre lett véve, jó arányérzékkel sikerült időben elvarrni a szálakat, sok másik rendező csinált volna ebből egy másfélszer ennyi ideig tartó játékidőt. És azért volt ennek a szórakoztatáson kívül fajsúlyosabb rétege is bőséggel, nagyon emberi lett az egész.
Luke magyar hangja nekem kicsit gyanús volt, hogy esetleg el van cseszve, ezért utólag visszaellenőriztem eredeti hangsávval, de kiderült, hogy elég jól szinkronizálták le, eredetiben is pont ilyen furán volt fura az intonációja.
Megnézésre felettébb javasolt az egész családnak! Van egy érthetetlen 16-os korhatáros karika rajta, de az én megengedő értékrendem szerint a gyerekek is nézhetik, ha a szüleik el tudják viselni, hogy hallani fogják a romlatlan fülű csemeték a dugás/dugni szót, az elhangzik ugyanis legalább ötször. Azért, mert a nagyapjától azt hallotta Luke, hogy dugni nagyon jó (ez abban a beszélgetésben hangzott el, amelyik elindította nála azt, hogy vegye saját kezébe az életét), és innen fogja munkát akart és dugni. Ja, azt is mondják a filmben, hogy cici meg didi vagy didkó. És hogy ribanc. Hát ilyen felnőtt content ez, legyetek óvatosak és felelősségteljesek.

74 Luke története (2012)
Luke huszonöt éves autista, akit a nagyszülei nevelnek szeretetben és védelemben. A világa azonban egyik pillanatról a másikra a feje tetejére áll, amikor a nagymamája meghal. Az... több»
Szereplők: Cary Elwes, Lou Taylor Pucci, Seth Green, Al Sapienza, Kenneth Welsh
Mivel nincs 100 pontom, hogy like-ot dobjak a véleményedre, ezért leírom, hogy like-ot adok a véleményedre. Nem csak én és Luke autista, hanem a Mafab rendszer felelőse is. LIKE