Érdekes karrierje van ennek a filmnek, mert mostanság nem látom a Netflix kínálatában, amikor debütált, meg nem vert fel nagy port. Csak nem azért, mert burkolatlanul leszbikus súlyozású woke remekműnek indult!? Ettől függetlenül ez egy öt pontos, hibátlan, zseniális film (nálam).
A főszereplő kezdetben Audrey Hepburn kecses eleganciáját utánozza (dobjunk csontot a klasszikus leszbi nézőknek), később meg teljesen a női nézők miatt (és nem a férfiak igényei mentén) átöltöztetik hipszter modern leszbinek. Leírom, milyen ennek a rétegnek a kívánalma: rendkívül szép arcú, de sovány nő, aki nem női divatos ruhában mozog, ezért testileg nem annyira vonzó (mármint a férfiaknak). Mint Kristen Stewart egy időszakában, amikor felvállalta magát.
Aztán a filmben a könyvtáros nők közötti egyértelmű leszbikus kötelék, amikor az ázsiai milf elbúcsúzik Carla Gugino alakjától, hát nem semmi. Egyébként az ő karakterét annyira szimpatikus, jónak írták meg, akaratlanul nem csak szépségével, tökéletes kosztümválasztásával ragyog ki a "nővérei" közül.
A szétműtött arcú afro amazon meg egyértelműen Karen Gillan filmbeli anyjának a párja volt régebben, ez is tény. Csak éppen senki sem említi meg ezeket a film véleményezésénél. Mert miért is? Mert akaratlanul zavarba jövünk, amikor az erőszakos woke kurzus rendkívül bárdolatlan érzékenyítő, (feleslegesen) eltúlzott politikáján kell átrágnunk magunkat? Mert a film nem vállalja fel a leszbi girl powert, csak sejteti, "aki tudja, az érti alapon"? Mint a Disney-féle Captain Marvel?
A Disney, vagy éppen most a Netflix sunyi woke manipulációitól függetlenül ezek a filmek igenis jó filmek, ha önmagukban nézem, szórakoztató, remekbe szabott darabok. Egyébként meg annyira tehetségtelen vagy elvakult a Netflix alkotógárda, nem érzik azt, hogy az összes diplomatikus, finom, manipulatív pillanatukat tönkreteszi a film végén kimondott: a Cég, ami csupa !férfiből! álló Társaság, azt hiszik, mindent megtehetnek, bármit elvehetnek... Szónoklat, ami tényleg már nem is röhejes vagy provokatív, csak szánalmas.

68 Lőpor turmix (2021)
Sam alig 12 éves, amikor bérgyilkosként dolgozó édesanyja, Scarlet magára hagyja őt. Samet az anyjának munkát adó szervezet neveli fel, így nem kérdés, hogy a lányból is profi... több»
Szereplők: Lena Headey, Carla Gugino, Paul Giamatti, Karen Gillan, Michelle Yeoh