Közösség

Vélemény:

 

81 Alita: A harc angyala

(2019)

Mese és kicsit zagyvaság is, de mégis jó nagyon

 
Harper   2023.09.29 19:47
1

Az Alita az a film, amiről nem tudjuk, hogy miért szeretjük. Én legalábbis így vagyok vele. Meseszerű, nem hihető, CGI-ban gazdag és sokszor gagyi, mégis szeretem, és többször is megnéztem. Nekem bejön a látványvilága és igazából a sztori is (zagyvasága dacára). A berzerkerek egyébként vikingek voltak, akik vadállati módon harcoltak, és medvéknek hitték önmagukat. A filmbeli harcosok szinte legyőzhetetlenek és Alita is, aki korábban közéjük tartozott. Az Alita világában minden tele van robotokkal és félig ember, félig gép lényekkel. Christoph Waltz ezúttal is zseniális, viszont alig találom hasonlónak Alita CGI-alakját és Rosa Salazar megjelenését, aki a karakterhez a mintát adja a filmben. Az akciók mennyisége fokozatosan nő, végül átmegy minden egy folyamatos pörgésbe. Ajánlom az elvontabb CGI-sci-fi kedvelőknek, az akció fanoknak és a fantasy filmek szerelmeseinek. A realizmust kedvelőknek nem fog bejönni. Nekem tetszett, így értékelésem 4 csillag, százalékban pedig 75%, a sztori és a látvány miatt.