Közösség

Vélemény:

 

56 Vérvörös égbolt

(2021)

Izgalmas és fordulatos vámpír-akció

 
Lone Wolf   2024.01.20 16:43
1

Nem hittem volna, hogy tetszeni fog ez a film. Egy hatalmas adag szkepticizmussal fogtam a megtekintéséhez (annak dacára is, hogy szeretem a vámpíros filmeket), végül bejött az egész. Végig van ugyanis miért izgulnia a nézőnek, és kiszámíthatatlan a forgatókönyv is, nem tudhatjuk, hogy hová fajul a történet. Peter Thorwarth rendezése egészen profi, mint ahogy a főszereplő (Nadja) Peri Baumeister is hihetően alakítja a megfertőződött, majd átalakuló vámpírnőt. Első hallásra gagyinak tűnik az alapsztori, mégis valahogy jól adják el nekünk: adott egy utasszállító repülőgép, melyen szinte végig játszódik a cselekmény. A vámpírnő a gyermekét akarja menteni, de tudja, hogy át fog alakulni. Ez be is következik, de van ennél kétségbeejtőbb dolog is: a rossz vámpírok felbukkanása. A gép szinte csatatérré változik, így leszállás után a rohamosztagosok avatkoznak be. Kapunk csattanót is (amit nem lövök le), de szerintem elég jól kitalált. Nálam ez egy 4 csillagos vámpír-akciófilm, százalékban is 75% legalább.