Közösség

Vélemény:

 

80 Vad erdők, vagy bércek: A fantom nyomában - Kibővített moziváltozat

(2020)

Vad erdők, vagy bércek: A fantom nyomában - Kibővített moziváltozat

 
Filmbarbár   2021.01.05 18:44
2

Érdekes és látványos természetfilm, az életnek rengeteg olyan momentumát tudták megörökíteni az alkotók, amelyekre az egyszerű ember fel sem figyel, vagy éppen nem is látja azokat. Bár jómagam is a Zemplénben élek, az erdők még számomra is titokzatosak, így örömmel vettem, hogy az Északi-középhegység élővilágáról is készült már film. Amit picit hiányoltam, az pont a "főszereplő", a hiúz alaposabb bemutatása lett volna. Kétségtelen, hogy nagyon visszahúzódó állatról van szó, és hogy nincs is annyi példány a hegyekben sem, hogy könnyű legyen lefilmezni, csak így talán megtévesztő pl. a film plakátja is. A másik dolog, ami zavart, az az, hogy folyton "a fantomként" emlegették a hiúzt. Szerintem ez egy idő után rettenetesen modorossá tette a narrációt, és ez a mesterségesen gerjesztett "miszticizmus" is fölösleges volt. Persze érthető, hogy egy szinte láthatatlan élőlényről van szó, de a folyamatos fantomozás nekem már sok volt. Azonban ezzel együtt is élmény volt a film, sok hasonlóra lenne még szükség, és a technika fejlődésével remélhetőleg még többet tudhatunk majd meg a bennünket körülvevő élővilág titkairól.